16 lutego 2017

Autobus Pomocy - w służbie Ubogim

To zacny projekt, który prowadzi Fundacja Pro Publico. Cieszymy się, iż wiele organizacji charytatywnych, a w tym nasza Caritas włącza się w to dzieło i będzie w tej akcji aktywnie wspierać potrzebujących.

Czym jest Autobus pomocy?

Autobus Pomocy jest zaopatrzony w pyszne kanapki, gorącą zupę, kawę, herbatę oraz otwarte serca wolontariuszy. Aurobus odwiedza wyznaczone miejsca – pomagając najbardziej potrzebującym, ubogim, bezdomnym.

Dziś i jutro (16 i 17 lutego) przemieszcza się w konkretnych miejscach:

18.00-18.30 ul. Krańcowa 10 (obok ogrzewalni Caritas)
19.00-19.30 ul. Grobla (za mostem Rocha w kierunku centrum)
20.00-20.30 ul. Lechicka Plaza (zatoka na wiadukcie)
21.00-21.45 Dworzek PKP – ul. Dworcowa
22.00-22.30 Stadion Szyca (stary stadion Warty – Dolna Wilda)

O tym jak będzie wyglądać trasa w przyszłym tygodniu można sprawdzać tutaj

autobus pomocy 1

Skąd ta Idea?

Inspiracja dotarła z Łodzi. W naszym mieście zaczęło się od MPK Poznań, które wyszło z inicjatywą, zapewniło autokar, pomoc w ustaleniu trasy i wspaniałych pracowników. Fundacja Pro Publico podjęła się organizacji i obsługi tego przedsięwzięcia. Później to kolejne organizacje, wolontariusze zaczęły kolejno dołączać.

Od samego początku inicjatywa spotkała się z dużą przychylnością Urzędu Miasta oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Nasza Caritas zapewnia w tym przedsięwzięciu część produktów żywnościowych oraz odzież.

Projekt się rozwija i jest to wielka radość. Niech wszystko co robimy i co się dzieje - służy osobom Ubogim - aby odczuły naszą troskę, odzyskały poczucie własnej godności, pokonały przeciwności zewnętrzne i wewnętrzne oraz nauczyły nas cierpliwości, wyrozumiałości i szczerej miłości bliźniego.

Zapraszamy wolontariuszy, aby dołączali do tej akcji. Więcej informacji, zdjęć o tym przedsięwzięciu można zobaczyć tutaj.