20 września 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Caritas Poznań pobiegło charytatywnie

Drużyna złożona z pracowników i ludzi związanych z Caritas Archidiecezji Poznańskiej wystawiło swój skład i pobiegło w biegu charytatywnym PKO Banku Polskiego. Jako drużyna daliśmy z siebie wszystko, gdyż wynik jaki osiągała drużyna przekłada się na pomoc w kierunku potrzebujących dzieci. Udało nam się ukończyć zawody na 37 miejscu w stawce 69 zespołów, ale już dziś zapowiadamy pobicie tego wyniku za rok. Bieg ten odbywał się równocześnie w 12 lokalizacjach w całej Polsce. My oczywiście pobiegliśmy w Poznaniu, gdzie zbierano środki finansowe na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.

bieg

Łącznie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 632 974 zł na posiłki dla dzieci w regionach, w których odbywały się sztafety. Daje to po ok. 50 tysięcy złotych dla lokalnej organizacji zajmującej się pomocą dzieciom. Cieszymy się, że Caritas Archidiecezji Poznańskiej mógł dołożyć swoją cegiełkę do tego szlachetnego celu.