21 grudnia 2017  |  Marek Misiek

Największa w Polsce Wigilia dla Ubogich

Już w najbliższą niedzielę Caritas Poznań organizuje największą w Polsce Wigilię dla Ubogich pod jednych dachem. Przy Wigilijnym Stole zasiądzie 1600 osób. Będą to rodziny wielodzietne, seniorzy, chorzy, samotni oraz bezdomni. To wyjątkowy i szczególny czas dla wszystkich ludzi na całym świecie. Chcemy go spędzić z tymi, którzy przez cały rok borykają się z wieloma problemami życia codziennego. Wigilia Caritas ma stworzyć przestrzeń i fundament do radosnego przeżycia całych Świąt Bożego Narodzenia, bowiem potrzebujący otrzymają paczki żywniościowe, które będą mogli wykorzystać w okresie świątecznym.

Mamy nadzieję, ze każdy poczuje się jak w dobrej, kochającej się rodzinie! Nie chcemy dopuścić, aby ktokolwiek był głodny, nie miał dla siebie ciepłego kąta i brakowało mu osób, z którymi może po prostu porozmawiać. Tego dnia wszyscy ludzie w pełni radości powinni świętować narodziny Jezusa Chrystusa.

W tym roku wspomniana inicjatywa rozwinęła się do 18 miast (m.in. Kraków, Białystok, Lublin), w których odbędzie się Wigilia Caritas. W całej Polsce zgromadzi się ok. 10 tysięcy osób, aby zjeść wspólny posiłek i spędzić czas w miłym gronie.

Zobacz jak wyglądała zeszłoroczna Wigilia dla Ubogich

Chcemy, aby każdy mógł spędzić ten szczególny czas z najbliższymi, przy zastawionym stole. Nie wszystkim jest to dane we własnym domu, dlatego tworzymy wielką wspólnotę, w której nikt nie jest sam. Zasiądziemy razem do posiłku, w którym nie zabraknie wigilijnych potraw i śpiewu kolęd, na naszych gości będą czekać prezenty. Cieszymy się, że dzięki naszym partnerom, indywidualnym darczyńcom i wolontariuszom możemy dotrzeć do tak wielu osób. – ksiądz Marcin Janecki, Dyrektor Caritas Poznań.

Wigilia Caritas w Poznaniu

Miejsce:
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Pawilon II)

Termin: 24 grudnia

10:30 Otwarcie drzwi.

11:00 Słowo powitania i zaproszonych gości

11:10 Początek liturgii

11:20 Dzielenie opłatkiem

11:45 Początek spożywania Wieczerzy Wigilijnej

około 12:00 Życzenia J.E. Ks. Arcybiskupa

12:30-12:45 Wydanie paczek

13:00 Sprzątanie hali

Dziękując we własnym imieniu oraz przede wszystkim w imieniu ludzi, którzy wezmą udział w Wigilii pragniemy podziękować wielu osobom i organizacjom, bez których nie udałoby się zrealizować tego przedsięwzięcia. Bardzo mocno dziękujemy ponad 200 osobom, które wsparły Wigilię w tym miejscu oraz niżej wymienionym organizacjom i ludziom.

Partner strategiczny

Grono Pedagogiczne i Uczniowie SP nr  7 w Poznaniu

Grono Pedagogiczne i Uczniowie ZSZ nr 1

Grono Pedagogiczne i Uczniowie ZSG w Poznaniu

Łącznie pod opieką dyrektorów i pedagogów przy wydarzeniu pracuje ponad 1000 wolontariuszy

Siostry Albertynki Posługujące Ubogim

Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi

Siostry Urszulanki SJK

Siostry Elżbietanki

Wspomniane grupy, które posługują ubogim w tym wydarzeniu jako wolontariusze wykonują niesamowitą pracę. Ich wielka determinacja pozwala na Organizację tej Wigili przez duże O!

Wsparcie artystyczne

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiada Zespół „TAKIETAM”
z XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

Myślimy, że najlepszym podziękowaniem dla wielkiego grona osób i firm, które zaangażowały się w ten projekt, będzie widok uśmiechniętych ludźkich twarzy, którym wspólnie pomożemy.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.