4 stycznia 2017

Orszak Trzech Króli

W piątek 6 stycznia 2017 od godziny 12:00 jak co roku po raz siódmy ulicami poznańskiego Starego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli! Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, seniorów, singli i pary i wszystkich innych do wspólnego świętowania i kolędowania. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, rzymskich legionistów, Heroda oraz Postaci Świętych. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus. W drodze po raz kolejny będzie towarzyszył nam poznański eko-wielbłąd Otek, uczestnicy będą też mogli zrobić sobie iście królewskie zdjęcia - selfie w postaciach Kacpra, Melchiora i Baltazara. Czekają nas nowe efekty muzyczne i specjalne przygotowane na ten rok z myślą o Was!

Przed rozpoczęciem Orszaku pierwsze 10.000 osób otrzyma korony od Wolontariuszy. Rozdanych zostanie również 5.000 śpiewników.

orszak

Patronat Honorowy nad Orszakiem Trzech Króli w Poznaniu objęli J.E. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański oraz Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.
Wsparcia finansowego udzielił m.in. Wydział Kultury Miasta Poznania oraz Święty Wojciech Dom Medialny, za co serdecznie dziękujemy!

Orszak w Poznaniu współtworzą uczniowie poznańskich szkół, aktorzy, członkowie chórów i drużyn harcerskich.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku. Od godz. 11 wolontariusze zaczną rozdawać wspomniane korony i śpewniki. O godzinie 12:00 nastąpi rozpoczęcie Orszaku. Po Orszaku odbędzie się Msza Święta o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, podczas której kolędować będą: Poldek Twardowski i muzycy z Poznańskiego Wielbienia. Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej Ks. Waldemar Hanas w towarzystwie wielu cenionych artystów zapraszają na to niezwykłe wydarzenie.

Więcej informacji o Orszaku na stronie http://orszakpoznan.pl/