26 czerwca 2017Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Piknik integracyjny - „Dobra Energia Ponad Granicami”

Wczoraj w naszym ośrodku charytatywno-wypoczynkowych Bojanowe Gniazdo w Zaniemyślu odbył się piknik integracyjny projektu „Dobra Energia Ponad Granicami”. Był to niezwykły dzień, wypełniony zabawą, dzieleniem się opowieściami o życiu w Polsce i Litwie oraz zawieranymi nowymi przyjaźniami.

Zaczęło się od wspólnej Mszy Św.. Następnie oficjalne otwarcie pikniku przez Dyrektora Caritas wraz z Panem Andrzej Kojro, prezesem Enea Operator, który jest pomysłodawcą tej idei oraz Panem Sławomirem Krenczykiem – prezesem Fundacji Enea.

I zaczęło się dziać … kajaki pływały z lewa do prawa i odwrotnie, wspólne malowanie kubków, warsztaty szycia, warsztaty muzyczne, pokazy rzemiosła, walki na miecze, występy artystyczne, grillowanie, dmuchańce, trampoliny, strzelanie z łuku.

To był radosny i miły czas, a energia wytworzona przez obecnych pokazała, że w sercu nie ma żadnych granic. Jednym głosem możemy powiedzieć, że wszyscy czujemy się zżyci z naszymi rodakami na Litwie, a oni z nami. Mamy nadzieję, że to dopiero początek, a nasze więzi w dobie rozwiniętych systemów telekomunikacyjnych będą się umacniać nawet mieszkając w innym kraju.

Wczoraj nie udało się jedynie rozegrać meczu pokazowego Caritas vs Enea. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości jednak do tego starcia dojdzie.

Kilka zdjęć z wczoraj tutaj oraz film i drugi film

Piknik integracyjny

Projekt realizowany we współpracy