7 października 2016

Światowy Dzień Chorego

W dzień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Caritas Archidiecezji Poznańskiej postanowiła rokrocznie organizować oficjalne obchody tego wyjątkowego dnia.

Cierpienie jest dla człowieka rodzajem życiowej próby, której trudno samemu sprostać, opierając się jedynie na własnych siłach. Dlatego Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz ze światem medycznym, światem nauki postanowili opowiedzieć się za obroną zdrowia i życia ludzkiego, stając się wielką, pozytywną siłą.

W tym dniu zaznacza swoją obecność również miesięcznik „List do Chorych”.

Dzień chorego

Uratuj życie 5-cio letniej Michasi
Michalinka nigdy nie stanie o własnych nogach. Aczkolwiek podjęta rehabilitacja daje jej szansę na zahamowanie wady rozwojowej kręgosłupa. Lekarze obawiają się , iż to zbyt duże obciążenie i skutki mogłyby być tragiczne.