21 września 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Szkolenia dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Fundacja Signum Caritatis organizują od października 2016 roku szkolenie dla opiekunów - wolontariuszy osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Będzie ono służyło wieloaspektowemu przygotowaniu wolontariuszy do sprawowania opieki nad osobą starszą, chorą czy niepełnosprawną.

Osoby uczestniczące w szkoleniu zdobędą:

• profesjonalną wiedzę i niezbędne umiejętności z zakresu typowych problemów zdrowotnych i pielęgnacyjnych osób starszych i chorych
  • wiedzę z zakresu psychospołecznego i duchowego znaczenia pielęgnowania chorego w domu.

Szkolenie będzie składało się z 70 godzin wykładów i warsztatów praktycznych. Będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

Na szkolenie będzie składało się 6 zjazdów:

• jeden zjazd weekendowy w ośrodku Caritas „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu,
  • pięć zjazdów sobotnich w placówce Caritas na os. Jana III Sobieskiego (przedszkole).

Początek szkolenia: 14 - 16 października 2016 r., godz. 16.30 (zjazd weekendowy w Zaniemyślu, Ośrodek Bojanowe Gniazdo, ul. Ks. Nawrowskiego 2). Kwaterunek już od 15:30.

UWAGA!!! Do Zaniemyśla można dojechać autobusem linii nr 560, który wyrusza z Dworca Autobusowego przy Rondzie Rataje w Poznaniu (link do rozkładu jazdy: http://kombus.pl/komunikacja/#/kierunki/KOMBUS/linia/560)

Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla osób pełnoletnich (osoby niepełnoletnie za zgoda rodziców). Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 października 2016 r. w siedzibie Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ul. Rynek Wildecki 4a, Poznań, tel. 61 835 68 50/67, e‑mail: nowak@caritaspoznan.pl. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy terminarz spotkań

1 zjazd
rozpoczęcie szkolenia
14-16 października 2016 r. (Zaniemyśl)