19 grudnia 2016

Szkolenie dla opiekunów zakończone z sukcesem

W sobotę 17 grudnia 2016 roku wolontariusze uczestniczący w projekcie pt.: „Szkolenie dla opiekunów osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z uwzględnieniem specyfiki potrzeb i opieki nad ofiarami represji wojennych” ukończyli go z sukcesem.

Kursanci odbyli łącznie 70 godzin zajęć, w tym wykłady i warsztaty praktyczne. Na zakończenie projektu uczestnicy podeszli do egzaminu sprawdzającego wiedzę. Wszyscy kursanci zaliczyli egzamin i mogli z radością odebrać certyfikaty. Wielka radość i duma rozpierała naszych „certyfikowanych” opiekunów osób starszych i chorych. Dzięki szkoleniu nabyli profesjonalną wiedzę, wiele cennych wskazówek oraz praktycznych umiejętności , niezbędnych w opiece nad osobami starszymi i chorymi.

Życzymy im powodzenia w przyszłej posłudze i serdecznie gratulujemy.

Organizatorami szkolenia są Fundacja „Polsko – Niemieckie Pojednanie” i Fundacja Signum Caritatis wraz z Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Projekt w całości został sfinansowany ze środków niemieckiej Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość.

fpnpEVZ Signum Caritatis