Caritas
4 stycznia 2018Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Poznaniu

Poleć znajomemu
Orszak Trzech Króli
Sobota 6 stycznia 2018, godz. 12:00
Plac Wolności – Stary Rynek

Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana Świętem Trzech Króli, to czas, kiedy możemy dziękować za obecność Boga w historii człowieka. W sobotę, 6 stycznia 2018 roku już po raz ósmy wyruszymy ulicami miasta Poznania, w Orszaku Trzech Króli w podróż do Nowonarodzonego Jezusa.

Orszak to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących wędrowanie biblijnych Mędrców ze Wschodu. Sceny walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty w pałacu Heroda, złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus, przedstawione przez aktorów i uczniów poznańskich szkół przeplatane będą śpiewem kolęd, w który będą mogli włączyć się wszyscy uczestnicy Orszaku.


Orszak Trzech Króli - plakat


Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które wpisało się w tradycję kulturalną naszego miasta. W przygotowanie widowiska angażują się poznańskie szkoły, muzycy, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe i prywatne firmy. Łącznie około 500 wolontariuszy! Co roku gromadzi od 5 do 15 tysięcy Poznaniaków.

Orszak Trzech Króli to wydarzenie dla każdego! Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem chcą przemierzyć drogi prowadzące do żłóbka i wspólnie kolędować. Dzięki koronom, które otrzyma pierwszych 10 000 osób będziemy mogli poczuć się jak królowie, a otrzymane śpiewniki pozwolą nam jednym głosem śpiewać kolędy!

  • Spotykamy się ​6 stycznia 2018 roku ​ na​ Placu Wolności.
  • Od godz. 11.00 ​wolontariusze będą rozdawać korony i śpiewniki. 
  • O godz. 12.00 ​nastąpi rozpoczęcie Orszaku. 
  • Po Orszaku zapraszamy na ​Mszę Świętą ​o godz. ​13.45​ w ​Poznańskiej Farze.Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz niżej wymienionych akcji prowadzonych przez Caritas Poznań

Jadłodajnie dla Ubogich

Pomoc Rodzinom syryjskim

Dziękując we własnym imieniu oraz przede wszystkim w imieniu

z korzystających z pomocy serdecznie dziękujemy.


Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1600 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starszy, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Pomoc dla Syrii
Pomocy humanitarnej w Syrii potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci. 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, a co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone.