Caritas
14 września 2018Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Zbiórka żywności - "Kromka chleba dla sąsiada"

Poleć znajomemu
Zachęcamy do włączenia się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. W dniu 21 września 2018r. (piątek) od godziny 15.00 aż do zamknięcia oraz 22 września (sobota) przez cały dzień w wybranych sklepach Biedronki, które zostały wymienione, poniżej zostanie zorganizowana zbiórka żywności.

Celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp..Zebrana żywność zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek przez PZC dla osób biednych w parafiach, dla Jadłodajni Caritas oraz dla potrzebujących, którzy zwracają się z prośbą o pomoc w centrali Caritas.

Będziemy wdzięczni, jeśli we wspomnianym terminie zdecydują się Państwo zrobić zakupy w jednej z niżej wymienionych Biedronek, które biorą udział w zbiórce.

Lista Biedronek:

Kromka chleba - wymienione punkty


Pliki do pobrania:

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1600 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starszy, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Remont mieszkania Pani Joanny
Pani Joasia jest mamą samotnie wychowującą dwóch synów. Ze względów bezpieczeństwa jej mieszkanie wymaga szybkiego remontu.
62 osób wpłaciło 8 049
Potrzeba jeszcze: 1 946
80.5%
80.5%
Remont Domu Pani Agnieszki
Obecnie zagrażający życiu i zdrowiu rodziny Pani Agnieszki, która samotnie wychowuję 3 dzieci
39 osób wpłaciło 5 568
Potrzeba jeszcze: 11 432
32.8%
32.8%