20 lutego 2018Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Zorganizowaliśmy wesołe ferie dla dzieci

W czasie ferii zorganizowaliśmy zimowe półkolonie, w których uczestniczyło blisko 80 dzieci. Akcja ma na celu kreatywne i aktywne spędzanie czasu wolnego wśród najmłodszych.

Ferie to dla naszych podopiecznych, nie tylko odpoczynek od zajęć edukacyjnych, ale kreatywny i aktywny sposób na spędzanie czasu wolnego. Przez pierwszy tydzień ferii zimowych, każdego dnia zapewnialiśmy blisko 80 dzieciom mnóstwo atrakcji.

Podczas zimowych kolonii uczestnicy mieli okazję odwiedzić Stadninę Koni w Bobrówku, gdzie dzieci obejrzały pokaz jeździecki i jeździły bryczką. Odwiedziły również telewizję poznańską i przyjrzały się pracy dziennikarza „od kuchni”. Dodatkowo uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz spektaklu Madagaskar, który odbył się w Teatrze Muzycznym.

W programie pojawiły się również zajęcia o charakterze edukacyjnym – dzieci spotkały się ze Strażą Miejską, gdzie strażnicy opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie spędzić ferie. Ponadto uczestnicy półkolonii odwiedzili Wydział Geograficzny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, na którym oglądali meteoryt,  a z dachu wydziału panoramę miasta.

W półkoloniach udział wzięły dzieci ze Świetlic Socjoterapeutycznych „Tęcza” i „Światełko” oraz dzieci zgłoszone przez rodziców w parafiach.  Jesteśmy przekonani, że był to czas nie tylko dobrej zabawy, ale również bogatej w treści edukacyjne przygody.