7 października 2016

Biała Sobota

Z okazji Światowego Dnia Chorego, Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz przy współpracy Katolickich Stowarzyszeń Lekarzy, Pielęgniarek i Położnych, chcąc ulżyć osobom cierpiącym, organizują tzw. Białą Sobotę.

W tym dniu można skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich i wykonać specjalistyczne badania. Biała Sobota odbywa się w Publicznym Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu.

Tego dnia w tym miejscu gromadzi się tłum ludzi. Niekiedy jest to nawet ok. 1000 osób. Wiele z nich korzysta z kilku porad specjalistycznych: pulmonologa, kardiologa, okulisty, endokrynologa, reumatologa, neurologa, dermatologa, urologa, psychiatry, dietetyka oraz internisty. Dużym zainteresowaniem cieszą się badania ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów oraz EKG. Można również wykonać mammografię, pomiar PSA, nieinwazyjne diagnozowanie znamion skórnych za pomocą wideodermoskopu, badania z zakresu profilaktyki chorób jelita grubego. Niekiedy podczas akcji można honorowo oddać krew.

Biała sobota