Caritas
28 września 2016

Dożywianie

Poleć znajomemu

Caritas Poznań realizuje misję dożywiania ludzi potrzebujących w kilku wymiarach. Głównymi z nich jest współtworzenie 6 jadłodajni, wydających dziennie 1600 ciepłych, darmowych posiłków oraz uczestniczenie w programie FEAD. 


Program FEAD polega na przekazywaniu żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Akcja ta ma na celu ograniczenie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego. (Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o ten akcji)

jadlodajnia1

Ponadto Caritas Poznań współprowadzi i wspiera finansowo 6 jadłodajni. Prowadzą je zgromadzenia sióstr urszulanek, albertynek franciszkanek oraz elżbietanek. Cztery z nich położone są w sercu Poznania: Jadłodajnia Caritas pw. św. Brata Alberta przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego 133, Jadłodajnia Caritas pw. św. Józefa przy ul. Niegolewskich 23 , Jadłodajnia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Taczaka 7 i Jadłodajnia dla potrzebujących przy ul. Łąkowej 1.

Dwa kolejne to punkty wydawania żywności w regionie: Jadłodajnia Caritas pw. św. Faustyny w Obornikach przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz Jadłodajnia „Betania” w Lesznie, utrzymywana przez Parafialne Zespoły Caritas dekanatu leszczyńskiego przy współpracy z Urzędem Miasta Leszna.

Korzystają z nich głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkie jadłodajnie wydają dziennie 1600 darmowych, ciepłych posiłków. W celu uzyskania potrzebnych produktów do przygotowania w nich posiłków Caritas organizuje wiele inicjatyw. Jedną z nich są kwesty, które w Tygodniu Miłosierdzia odbywają się na poznańskich targowiskach. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski przekazują żywność oraz składają ofiary do specjalnych puszek. Zebrane pieniądze przeznaczane są także na organizację wigilii i przygotowanie świątecznych paczek dla osób korzystających z jadłodajni. Kolejną możliwością wspierania naszych jadłodajni są m.in. darowizny (w postaci produktów lub środków finansowych) przekazywane przez firmy i osoby prywatne. W imieniu ludzi potrzebujących, którzy korzystają z naszych jadłodajni oraz w swoim własnym Caritas Poznań serdecznie dziękujemy za wrażliwość i okazywane przez Państwa wsparcie, bez którego nie dalibyśmy sobie rady. 


 

 

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 600 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Przytulisko dla bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.