Hospicjum na Litwie

Działalność Hospicjum na Litwie, które prowadzi Polska siostra zakonna Michaela Rak i w którym przebywają również pacjenci z Polski, wymaga dużych nakładów finansowych. Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przekazuje na ten cel 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. trzeba pozyskać samemu. Placówka nie pobiera żadnych opłat od pacjentów oraz ich rodzin. Świadczy pomoc za darmo. Dzięki Państwu, którzy w 2021 roku podtrzymali piękną tradycję Wigilijnej Świecy Caritas i zakupili ją w parafiach Archidiecezji Poznańskiej oraz przekazali wsparcie tutaj (przelewem online) przekazaliśmy rok temu 100 tys. zł na działalność litewskiego ośrodka dla chorych.

Chcemy wspierać ich w dalszym ciągu. Miłosierdzie Boże ma piękne odbicie w tym Hospicjum. Dzięki działaniu siostry Michaeli Rak oraz pracowników ośrodka miłosierdzie każdego dnia wylewa się na ludzi cierpiących i umierających. Jeszcze bardziej potrzebne jest im ono, kiedy odchodzą z tego świata. W tych sytuacjach i w tym trudnym czasie zawsze towarzyszą im pracownicy Hospicjum. Jednak aby nadal się  to działo potrzeba środków finansowych.

Środki potrzebne są m.in. na:

• Wynagrodzenia dla całego zatrudnionego personelu. Są to m.in.: Lekarze, pielęgniarki, pomoce pielęgniarskie, rehabilitanci, psycholog, pracownicy socjalni, kierowcy, pracownicy gospodarczy, kucharze, administracja;
  • Media (prąd, woda, gaz, opłaty);
  • żywność;
  • środki medyczne, leki i artykuły higieniczne;

Na początku grudniu udany się do Hospicjum na Litwie i przekażemy zebrane środki finansowe, asortyment medyczny oraz żywność.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i pomogą ludziom, którym zostało już w większości przypadków bardzo mało czasu życia ziemskiego. Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Tytułem: Cel charytatywny – Hospicjum na Litwie

Wspomóż darowizną
594osoby wpłaciły89 901
osoby modlą się w intencji tego celu. Dołącz do nich.

Dowiedz się więcej na ten temat