Caritas
1 września 2021

Mobilny Punkt Pomocy Medycznej - Dyżury ambulansu - wrzesień 2021

Poleć znajomemu

Dyżury ambulansu – wrzesień 2021

 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług mobilnego punktu pomocy medycznej. We wrześniu ambulans będzie dyżurował w następujące dni:

 

  • 06.09. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Albertynki)

 

  • 16.09. (czwartek)

- Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań – od godziny ok. 12:00

 

  • 27.09. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Elżbietanki)

 

Projekt „Mobilny punkt pomocy medycznej” jest skierowany do osób wykluczonych społecznie ze względu na małą życiową zaradność, niskie dochody lub ich brak (ubóstwo), które nie są w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do świadczeń medycznych oraz podstawowych leków - dotyczy zwłaszcza osób bezdomnych, ale także seniorów.  


Mobilny punkt pomocy medycznej

W ramach mobilnego punktu pomocy medycznej jest świadczone poradnictwo medyczne, diagnoza i doraźna pomoc w stanach chorobowych, a także kierowanie do odpowiedniej placówki medycznej w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji specjalistycznej/szpitalnej.

 

Mobilny punkt współpracuje z ogrzewalnią przy ul. Krańcowej w Poznaniu, gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty.

 

Więcej informacji o mobilnym punkcie pomocy medycznej można uzyskać w siedzibie Fundacji Signum Caritatis przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu, mailowo pod adresem: nowak@signumcaritatis.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 835 68 67.


Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Pomoc dla Afgańczyków
Pomóżmy Afgańczykom, którzy uciekają z kraju przed talibami
118 osób wpłaciło 13 841
Potrzeba jeszcze: 36 159
27.7%
27.7%