3 czerwca 2022

Mobilny Punkt Pomocy Medycznej - Dyżury ambulansu - czerwiec 2022

Dyżury ambulansu – czerwiec 2022

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług mobilnego punktu pomocy medycznej. W maju ambulans będzie dyżurował w następujące dni:

06.06. (poniedziałek)

- Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań – od godziny ok. 12:00

20.06. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Albertynki)

27.06. (poniedziałek)

- Jadłodajnia przy ul.  Taczaka 7, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Urszulanki)

- Jadłodajnia przy ul. Niegolewskich 23, Poznań – od godziny ok. 11:30 (Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi)

Mobilny punkt pomocy medycznej

Projekt „Mobilny punkt pomocy medycznej” jest skierowany do osób wykluczonych społecznie ze względu na małą życiową zaradność, niskie dochody lub ich brak (ubóstwo), które nie są w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do świadczeń medycznych oraz podstawowych leków - dotyczy zwłaszcza osób bezdomnych, ale także seniorów.

W ramach mobilnego punktu pomocy medycznej jest świadczone poradnictwo medyczne, diagnoza i doraźna pomoc w stanach chorobowych, a także kierowanie do odpowiedniej placówki medycznej w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji specjalistycznej/szpitalnej.

Mobilny punkt współpracuje z ogrzewalnią przy ul. Krańcowej w Poznaniu, gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty.

Więcej informacji o mobilnym punkcie pomocy medycznej można uzyskać w siedzibie Fundacji Signum Caritatis przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu, mailowo pod adresem: nowak@signumcaritatis.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 835 68 67.

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

6-cio osobowa rodzina w pożarze straciła dom
Pomóżmy rodzinie Kołodziejczyk odbudować rodzinny dom
Pomóżmy Panu Arturowi wrócić do sprawności
Artur doznał udaru mózgu. Aby dać mężczyźnie szansę na wyjście z aktualnego stanu, niezbędny jest pobyt w ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym.