5 czerwca 2024

Odwiedziny Fundacji „Miejsce Słowa”

Wczoraj odwiedziła nas Fundacja „Miejsce Słowa” dzięki, której odbył się pokaz filmu  "Ostatnia Wieczerza" w wirtualnej rzeczywistości VR. Było to niezwykłe doświadczenie i podróż w czasie, które pozwoliło nam na nowe spojrzenie na to znane dzieło sztuki. Dzięki założeniu okularów VR oraz rekonstrukcji wieczernika mieliśmy wrażenie, że znaleźliśmy się w centrum wydarzeń, które miały miejsce 2 tyś lat temu – na uroczystej kolacji z apostołami i Jezusem.

Następnie Seniorzy wzięli udział w twórczych warsztatach lepienia w glinie. Lepili z niej przeróżne figurki, naczynia i ozdoby. Była to świetna okazja do rozwijania wyobraźni, kreatywności i motoryki małej. Powstały przepiękne i unikatowe dzieła, które z pewnością będą ozdobą domów lub będą stanowiły upominki dla bliskich.

Dziękujemy Fundacji Słowa za pokaz filmu oraz uczestnikom za liczny udział.

Oba wydarzenia zrealizowane zostały w ramach projektu Centrum łączące pokolenia sfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.