Caritas
25 marca 2020

Skorzystaj z naszej pomocy - robimy i dostarczamy zakupy dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Już od ponad tygodnia, w obliczu epidemii korona wirusa nasi wolontariusze pomagają ludziom potrzebującym: seniorom powyżej 60 roku życia i osobom niepełnosprawnym w zrobieniu zakupów. Akcja "Zakupy dla seniorów" adresowana jest do osób starszych i z niepełnosprawnościami, mieszkających w Poznaniu. Jej celem jest maksymalna ochrona oraz zachęcenie, by osoby najbardziej narażone nie opuszczały mieszkania. Na chwilę obecną, czyli 25 marca pomogliśmy 206 osobom.

Jak otrzymać pomoc?

Pierwszym etapem jest skontaktowanie się z biurem Poznań Kontakt pod nr telefonu 61 646 33 44 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 20.00.

Zakupy dla seniorów

Następnie, Miasto Poznań przesyła nam Państwa dane (imię i nazwisko, nr telefonu, adres zamieszkania). Informacje z danymi  przekazujemy wolontariuszowi, aby ustalił z Państwem listę zakupów i dostarczył pod wskazany adres.

Koszt zamówionych zakupów pokrywają Państwo. Produkty powinny mieścić się w kwocie do 200zł.  Będzie to żywność, środki higieniczne i środki czystości, które będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept. Wolontariusz dostarczy dla Państwa zakupy,  odda paragon i zwróci resztę. Z pomocy można skorzystać 2 razy w tygodniu.

DSC05244

Prosimy Was o zostanie w tym trudnym czasie w domu i zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych kochanych wolontariuszy.

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
1412 osoby wpłaciły 148 311