Caritas
7 października 2016

Wyjazdy Wakacyjne

Jednym z najważniejszych działań Caritas w miesiącach letnich jest Wakacyjna Akcja Caritas. Dzięki ofiarności pracowników, wolontariuszy i darczyńców Caritas Archidiecezji Poznańskiej już od 12 lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych, a także borykających się z problemami uzależnienia i przemocy.

Każdego roku setki dzieci i młodzieży odpoczywają, poznają świat, przyrodę i ciekawych ludzi, korzystają z programów socjoterapeutycznych i odkrywają wartość życia duchowego w ośrodkach Caritas, rozmieszczonych w najpiękniejszych zakątkach naszej ojczyzny. Oprócz zapewnienia najmłodszym wypoczynku, staramy się również pamiętać o chrześcijańskiej formacji uczestników kolonii. Kontakt z przyrodą, zabawy i rozmowy wśród rówieśników budują integralną wspólnotę, w której można dzielić się nie tylko wrażeniami, radosnym czasem, ale i wiarą i chrześcijańskimi wartościami. Stałymi elementami wakacyjnego wypoczynku są Msza św., codzienna modlitwa oraz spotkania formacyjne. 

Aby co roku można było zapewnić najuboższym dzieciom i młodzieży ciekawy wyjazd, potrzebne są środki materialne. Pieniądze na wakacje pochodzą z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, skarbonek wielkopostnych, paschalików oraz funduszy własnych Caritas Archidiecezji Poznańskiej.