1% dla podopiecznych Caritas Poznań

POMAGAMY

DZIECIOM I MŁODZIEŻY

prowadzimy
Dom Dziecka i trzy świetlice socjoterapeutyczne

fundujemy
stypendia socjalne i organizujemy wyjazdy wakacyjne

wspieramy
edukację ubogich dzieci

UBOGIM

zorganizowaliśmy
Wigilię Caritas dla 1400 potrzebujących

prowadzimy
ogrzewalnię, łaźnię i schronisko dla bezdomnych

wydaliśmy ponad
300 tys. ciepłych posiłków

SENIOROM

wydaliśmy
ponad 5 tys. darmowych zup dla ubogich seniorów

zrobiliśmy
ponad 2 tys. zakupów podczas pandemii

przeprowadzamy
profilaktyczne badania medyczne

WESPRZYJ DZIAŁALNOŚĆ CARITAS! PRZEKAŻ SWÓJ 1,5% PODATKU.

ks Marcin Janecki - Dyrektor Caritas PoznańCaritas Poznańska to największa rodzina w Wielkopolsce. Z jednej strony przychodzą do nas ludzie, którym spłonął dom, nie stać ich na zapłacenie czynszu lub nie mają co jeść. Z drugiej strony są to osoby, które bezinteresownie pomagają wstać na nogi potrzebującym. Jesteśmy spoiwem służącym do wymiany miłości i dobra, jaka dokonuje się między ludźmi.

„Miłość porusza się na dwóch nogach. Jedną z nich jest miłość do Boga, a drugą miłość do ludzi. Rób wszystko, abyś nie kuśtykał, ale biegnij na obu aż do samego Boga.” Słowa Świętego Augustyna pięknie pokazują sens istnienia i działania wszystkich zaangażowanych w dzieła Caritas, za które z całego serca dziękuję.

Proszę o przekazanie 1 % swojego podatku na Caritas Poznańską, abyśmy każdego dnia wspólnie nieśli pomoc potrzebującym. Wszystko co dobre i szlachetne dzieje się w naszych wspólnotach, parafiach i placówkach, skali tych działań nie da się przedstawić za pomocą liczb, kilogramów czy wartości materialnych, ważniejsze są pokłady bezinteresownej miłości i dobroci płynącej z serc. Do takiej postawy nieustannie wzywa nas Jezus Chrystus. Podpis ks Marcina1

Pani Czesława 1%

Jestem bardzo zadowolona, że dzięki Caritas Poznań poznałam Panią Julitę. Dziękuję Bogu, że Ją poznałam. Ona jest mi tak bliska jak rodzina. Czyta w moich myślach, wie czego mi potrzeba i jest bardzo kulturalna. Jest mądrą i rozmowną kobietą. Rozmawiam z nią o historii i moich rodzinnych stronach koło Kórnika. Opowiada mi wiele ciekawych historii, czyta mi książki i mojego Kórniczanina. Ma dla mnie sporo czasu i kiedy przychodzi nie czuje się samotna, bo umila mój czas. Inni domownicy mają wiele kłopotów i chorują. Oni też lubią Panią Julitę, ale podczas Jej odwiedzin mogą robić coś innego, bo mam opiekę.  Jak trzeba to otuli mnie kocem, znajdzie potrzebną rzecz, podniesie jak mi coś spadnie na podłogę i zrobi herbatę. Kiedy jest ładna pogoda wspólnie wychodzimy na spacer. Na Boże Narodzenie od Pani Julity i Caritas otrzymałam piękne prezenty. Pani Julita przychodzi bardzo punktualnie i aż żal, że tylko jeden raz w tygodniu w soboty na kilka godzin. Aż mi smutno jak się żegna. Kiedy była chora to bardzo mi Jej brakowało. Odwiedziny Pani Julity nic mnie nie kosztują.

Pani Czesława, 102 lata

Ola 1%

Dzięki wsparciu darczyńców możliwe jest leczenie oraz rehabilitacja 3-letniej Oli, która urodziła się ze złożonymi wadami serca oraz chorobą genetyczną. Dziewczynka mimo choroby jest pogodna i radosna. Oli potrzebna jest ciągła rehabilitacja, spotkania u logopedów i lekarzy, którą można zapewnić dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach.

Ola, 3 lata

Pan Mariusz 1%

Jestem niepełnosprawny, codziennie korzystam z pomocy oferowanej przez jadłodajnie. Po opłaceniu wszystkich rachunków zostaje mi tylko 150 zł na miesiąc. Moją jedyną szansą na zjedzenie ciepłego posiłku w ciągu dnia jest jadłodajnia Caritas prowadzona przez siostry Elżbietanki. To miejsce jest dla mnie wszystkim.

Pan Mariusz, 58 lat

jak wypełnić PIT?

Aby przekazać 1,5% podatku na działalność Caritas Poznań, wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce: kwotę podatku oraz numer KRS:0000224658.

rozlicz online
PIT 2022

Programy przekierowujące do rozliczenia 1,5% podatku użyte na tej stronie nie dają możliwości swobodnego wyboru innych organizacji i przekazania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.