Leczenie Olgi Pawłowskiej

Olga Pawłowska urodziła się jako trzecie i najmłodsze dziecko swoich rodziców w lubuskim Sulechowie. W czwartym roku życia zdiagnozowano u niej ostry niedosłuch i rozpoczęto diagnostykę, która wykryła szereg innych schorzeń. Olga nauczyła się „czytać” z ruchu warg, dzięki czemu może utrzymywać kontakt z ludźmi. Dzięki determinacji i samozaparciu ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza dzieląc czas pomiędzy naukę, a pobyty w placówkach medycznych, w różnych miastach Polski.

Nadzieją na odzyskanie słuchu miała być operacja wszczepienia implantu ślimakowego, która nie przyniosła oczekiwanego skutku. W trakcie leczenia okazało się, że w organizmie Olgi znajdują się bakterie, które uniemożliwiają leczenie i powodują inne choroby. Na koniec 2020 r. zdiagnozowano u niej miastenię ciężką rzekomopraźną, a następnie nowotwór grasicy (tzw. grasiczak). Miastenia bardzo utrudnia Oldze codzienne funkcjonowanie (powodując w szczególności problemy z poruszaniem się, przełykaniem, utrzymaniem w ręce nawet lekkich przedmiotów), a jej leczenie generuje koszty.

Olga przeszła już kilkanaście operacji pod narkozą, a obecnie jest w trakcie przygotowań do specjalistycznej operacji usunięcia tzw. grasiczaka. Potrzebuje pomocy finansowej w celu opłacenia leczenia. Sama diagnostyka wymienionych chorób to duże koszty, jak na możliwości Olgi. Obecnie szacunkowe, konieczne koszty leczenia farmakologicznego miastenii wynoszą ok. 1500zł/miesięcznie. Jeżeli stan zdrowia na to pozwoli planowane jest również wdrożenie rehabilitacji, która daje nadzieję na przynamniej częściowy powrót do sprawności.

Wspólnie pomóżmy Oldze. Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297