Caritas
10 maja 2019

Bieg Maryi

Poleć znajomemu

Ponad 100 mieszkańców Poznania pobiegnie dla dzieci z ubogich rodzin.

Caritas Poznań organizuje II edycję charytatywnego Biegu Maryi, który odbędzie się na poznańskiej Malcie – 18 maja o godzinie 18:00. Pieniądze zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone na stypendia socjalne dla uczniów potrzebujących wsparcia finansowego. Zgłaszać można się do 14 maja na stronie www.BiegMaryi.pl

1

Inicjatywa Biegu Maryi powstała w 2018 roku, pierwszy bieg odbył się w Opalenicy. Biegacze wsparli wtedy dzieci i siostry Elżbietanki z Domu Pokoju w Betlejem. Tej wiosny zawodnicy wystartują nie tylko tam, zawitają też do Poznania. Uczestnicy mogą wybrać jedną z dwóch kategorii: open lub rajd Nordic Walking. Trasa dla obu kategorii wynosi 5 km.

Celem Biegu Maryi jest wsparcie dzieci z ubogich rodzin. Już od ponad 10 lat  Caritas Archidiecezji Poznańskiej pomaga i wspiera ubogą młodzież, udzielając finansowego wsparcia w postaci stypendiów socjalnych. Często jest to jedyna pomoc, na jaką młodzi ludzie mogą liczyć. Wsparcie przyznawane jest przede wszystkim z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie.

Ważnym aspektem biegu jest promowanie aktywnego trybu życia w wolności od używek. Razem z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania przygotowaliśmy specjalny program, dzięki któremu po biegu wszyscy pewnie powiedzą - SPORT TAK. UŻYWKI NIE!

2

Zbieramy pieniądze na stypendia dla dzieci z ubogich rodzin. Chcemy wspierać je w ich edukacji, w tym wszystkim co robią. Chcemy, aby się rozwijały, dlatego wymyśliliśmy ten bieg charytatywny. My biegniemy 5 km, aby one mogły biec przez całe swoje życie. – mówi ksiądz Łukasz Łukasik, Zastępca Dyrektora Caritas Poznań i pomysłodawca biegu. - Bieg ma pokazać każdemu, że można pomagać, jednocześnie dobrze się bawiąc. Pragniemy, aby oprócz wzrostu kondycji fizycznej, każdy uczestnik poczuł, iż umacnia się także jego wiara.- kończy ks. Łukasik

Zachęcamy wszystkich miłośników biegania do wzięcia udziału w naszym biegu. Cel jest szczytny. Wspólnymi siłami możemy zrobić piękne rzeczy. – dodaje Hubert Kukawa, kierownik techniczny biegu z Opalenickiego Klubu Biegacza

59177959_10156522789862979_6663381141128478720_o

Stypendia otrzymują uczniowie z terenu Archidiecezji Poznańskiej uczący się w szkołach  podstawowych, a także studenci uczelni wyższych. Środki finansowe wydatkowane są na różne cele, m.in. na zakup podręczników, podstawowych pomocy naukowych, na pomoc w dożywianiu i wykupienie posiłków w szkołach, opłacenie dojazdów do szkół i uczelni, pokrycie kosztów akademika, zakup niezbędnej odzieży. Ty również możesz pomóc biorąc udział w Biegu Maryi.

Pierwszy z tegorocznych biegów odbył się 1 maja w Opalenicy, zgromadził ponad 200 biegaczy i udało się zebrać 8400 zł na stypendia.Bieg jest dofinansowany z środków budżetowych Miasta Poznania.

Skład charytatywny
Woda Jordan