Caritas
12 marca 2020

Dokładnie 30 lat temu powstała Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Poleć znajomemu
30 lat temu swoją działalność rozpoczęła Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Początki działalności to przede wszystkim pomoc osobom ubogim. Rozdawano żywność, odzież oraz kupowano węgiel. Pierwszą dużą akcją pomocową było wsparcie dla krajów byłej Jugosławii. Wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem wysłano w tamte rejony ponad 8 ciężarówek z najbardziej potrzebnymi rzeczami: cukrem, mąką, olejem oraz innymi produktami żywnościowymi, a także z kocami i ubraniami. Odbyło się to w czasach, kiedy Dyrektorem był ks. Dominik Kurzaj.

Dziś Caritas Poznań pomaga zarówno dzieciom – prowadząc Dom Dziecka, świetlice, przedszkola, ośrodek terapii; całym rodzinom – prowadząc programy żywnościowe, oferując pomoc terapeutów, psychologów; osobom starszym – udzielając pomocy wolontariuszy, aktywizując seniorów poprzez prowadzenie kursów, osobom ubogim jak i bezdomnym – prowadząc jadłodajnie, ogrzewalnię, łaźnie i schronisko. Te wszystkie dzieła nie mogłyby się dziać bez pomocy i wsparcia ludzi o wielkich sercach. Dziękujemy Państwu, że wspólnie z nami tworzycie Caritas, która jest spoiwem łączącym ludzi potrzebującym pomocy, a osobami, które tej pomocy udzielają.

Wczoraj podczas mszy świętej w Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego wspólnie z kilkudziesięcioma wolontariuszami z PZC podziękowaliśmy za te wszystkie lata oraz zawierzyliśmy najbliższy czas w ręce naszego patrona.

89628019_2728062350648256_6900709489033347072_n