30 listopada 2018Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Dzięki Wam pomogliśmy Michasi - zakończenie zbiórki

Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnymi siłami udało nam się uzbierać kwotę 35.680 zł na leczenie małej Michasi. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za pomoc i okazane wsparcie.

Taki oto list otrzymaliśmy od jej mamy - Pani Małgorzaty.

Michalina jest sześcioletnią dziewczynką z zespołem wad wrodzonych. Dziecko ma kilkanaście schorzeń, które tworzą jedną nieuleczalną chorobę – zespół regresji kaudalnej. Schorzenia jakie towarzyszą tej jednostce chorobowej to: wada serca, agenezja (niedorozwój) kości krzyżowej, kifoza lędźwiowa, płetwistość wielostawowa, przykurcze w stawach kolanowych, stopy końsko-szpotawe, deformacja miednicy, rozszczep podniebienia po dwóch zabiegach operacyjnych, pęcherz neurogenny.

Michalinka2

Aby jednak ułatwić życie Michasi, wzmocnić jej ciało, zapewnić jej stałą rehabilitację, powodując tym samym zahamowanie rozwoju wad ortopedycznych dziewczynki oraz nie dopuścić do pogłębiania się skrzywienia kręgosłupa organizacja  Caritas Poznań oraz Caritas Polska zorganizowały zbiórkę środków finansowych na kosztowne leczenie oraz bardzo drogę rehabilitację naszego dziecka.  Udało się zakończyć zbiórkę sukcesem. Dlatego też dzięki Państwa pomocy Michalinka może korzystać z rehabilitacji stacjonarnej ( w Ośrodku niedaleko domu) oraz terapii logopedycznej w warunkach domowych, zostały już sfinalizowane dwa turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Like, a przed nami dwa kolejne cykle czternastodniowej pracy dziewczynki u boku specjalistów. Na pierwszy z nich wybieramy się już w lutym 2019 r. Natomiast kolejny mamy zaplanowany w maju 2019 r.

Michalinka3

Pomimo ogromu przeszkód, jakie życie postawiło na drodze naszej córeczki. Jest ona wesoła, coraz bardziej samodzielna i walczy , aby polepszyć swą funkcjonalność . Pomimo tego, że nigdy nie będzie mogła wykorzystać swoich „nóżek” do chodzenia wie, że musi dawać z siebie wszystko, by walczyć o siebie, swój kręgosłup oraz ciało. Dlatego też nie możemy odebrać jej nadziei. Niestety dawanie nadziei wiąże się z ogromnymi kosztami . I właśnie w tej sprawie zwracaliśmy się do Państwa o pomoc.

Składamy wyrazy szczerej wdzięczności za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki pieniążków na rzecz naszej niepełnosprawnej córki Michasi.

Michalinka4

Przede wszystkim składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do przeprowadzonej zbiórki i złożyli swoje ofiary, nie stając się tym samym obojętnymi  na krzywdę dziecka. Jesteśmy bardzo wzruszeni Państwa życzliwością, ofiarnością w datkach na dalsze leczenie i rehabilitację naszej córki. Dziękując za wszelkie przejawy zrozumienia, otwartość na pomoc bliźniemu życzymy Państwu wszystkiego dobrego.