Caritas
23 kwietnia 2022

Dzień Dobra – wielka inicjatywa Caritas w całej Polsce. Ideę miłosierdzia zamieniamy na działanie na rzecz drugiego człowieka.

Poleć znajomemu

Czym jest Dzień Dobra?

„DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. W tym dniu ideę miłosierdzia zamieniamy na działanie na rzecz drugiego człowieka.

LOGO-1

Co się wydarzy w Dniu Dobra?

W całej Polsce wolontariusze Caritas zorganizują pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.

Głównym akcentem zorganizowanego przez Caritas Poznań Dnia Dobra – będzie jutrzejsze Wielbienie i Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Zespołem Pana Poldka Twardowskiego oraz koncert Arki Noego. Tego dnia wyróżnimy także najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną Wolontariuszy i Organizacje. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu od godz. 15.00 w Kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu.

1649103545

Ponadto Dzień Dobra zorganizują wybrane PZC i SKC. Jednym z takich miejsc będzie Szkolne Koło Caritas ze Strzeszyna, które zaprasza m.in. na grę terenową i stoiska z atrakcjami. 

Wydamy 1100 pakietów Śniadania Wielkanocnego dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w hali Arena oraz na MTP. Nasi wschodni sąsiedzi do wielkanocnego stołu zasiądą w naszych ośrodkach pomocy, w których znaleźli schronienie przed wojną, a także w dwóch hotelach: Moxy Poznań Airport oraz Novotel Poznań Centrum.

278963913_961343237912142_1374572608611546413_n (1)Zdjęcie: Święconka w ośrodku pomocy dla uchodźców w Mościenicy. To jedno z wielu miejsc, które jest DOMEM.


W Niedzielę Miłosierdzia Bożego jak co roku wypada również zbiórka na działalność charytatywną prowadzoną przez naszą poznańską Caritas. Pozyskane w ramach tej zbiórki środki zostaną przeznaczone na miejsca, które są DOMEM:
  • Prowadzenie Domu Dziecka i Mieszkań Treningowych dla samotnych matek w Lesznie
  • Zapewnienie pobytu i wyżywienia dla ukraińskich uchodźców w placówkach Caritas Poznań oraz w Kościołach Archidiecezji Poznańskiej


Zachęcamy do wsparcia i bardzo dziękujemy. Bądźcie tego dnia razem z nami.

Ty też możesz pomóc!

Pomoc dla Ukrainy
Wspólnie pomóżmy uchodźcom wojennym z Ukrainy oraz tym, którzy zostali na miejscu
2227 osób wpłaciło 647 150
100%
100%