17 listopada 2025

IX Światowy Dzień Ubogich – „Ty jesteś moją nadzieją”

Tegoroczny Światowy Dzień Ubogich przeżywaliśmy wspólnie z osobami korzystającymi z pomocy Caritas Poznań oraz poznańskich jadłodajni. Był to czas modlitwy, spotkania i jedności z tymi, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami. 

Uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w intencji zmarłych królów Polski oraz z okazji Światowego Dnia Ubogich, przewodniczył Ksiądź Arcybiskup Zbigniew Zieliński. W Eucharystii uczestniczyli również pracownicy Caritas oraz Siostry Zakonne prowadzące Jadłodajnie.

W swoim słowie Ksiądź Arcybiskup podkreślił, jak istotna jest odpowiedzialność władz wobec osób najuboższych, przypominając jednocześnie, że prawdziwą nadzieję odnajdujemy w Panu.

Po wspólnej modlitwie na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek – bigos przygotowany przez Jadłodajnię św. Brata Alberta prowadzoną przez Siostry Albertynki oraz tradycyjny Rogal Świętomarciński.

Dziękujemy wszystkim za obecność i piękne, pełne życzliwości świętowanie.