26 września 2016Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Jesus Christ Superstar

Wystawienie musicalu na INEA Stadionie w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski okazało się ogromnym sukcesem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy domagali się ponownego wystawienia spektaklu, jesienią będzie go można obejrzeć w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. W roli tytułowej wystąpi Marek Piekarczyk, którego legendarna kreacja Jezusa w Gdyni z 1987 roku przeszła do historii.

jezus plakat

Spektakt będzie można zobaczyć 5 lub 6 listopada
w Arenie Poznań.

05.11.2016 sobota go godzinie 20:00
06.11.2016 niedziela o godzinie 17:00

Dzieło geniusza musicalu Andrew Lloyda Webbera przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Historię oglądamy z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalena oraz Poncjusz Piłat. Wśród piosenek znajdą się takie tytuły jak „Wszystko w porządku”, „Jak mam go pokochać”, czy „Superstar”. Broadwayowska premiera musicalu w 1971 roku okazała się znacząca dla rozwoju gatunku, wprowadzając nową formę muzyczną – rock-operę. Wystąpią soliści, zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra Teatru Muzycznego, a także zaproszeni goście, związani ze sceną rozrywkową. Poznańską produkcję przygotowali najlepsi realizatorzy musicalowi w kraju. Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, uznany polski dyrygent operowy i musicalowy, inscenizację przygotował Sebastian Gonciarz, choreografię stworzyła Paulina Andrzejewska – współpracująca z wieloma scenami w Polsce przedstawicielka młodego pokolenia choreografów, a kostiumy i koncepcję scenograficzną – Mariusz Napierała.

plak

Opis spektaklu pochodzi ze strony Teatru muzycznego w Poznaniu. Na stronie http://www.teatr-muzyczny.poznan.pl/ można kupić bilety na to wydarzenie do czego serdecznie zachęcamy.