29 marca 2021

Mobilny Punkt Pomocy Medycznej - Dyżury ambulansu - kwiecień 2021

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług mobilnego punktu pomocy medycznej. W kwietniu ambulans będzie dyżurował w następujące dni:

- 12.04. (poniedziałek) - Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Albertynki)

- 19.04. (poniedziałek) - Jadłodajnia przy ul. Niegolewskich 23, Poznań – od godziny ok. 11:30 (Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi)

- 26.04. (poniedziałek):

Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4, Poznań – od godziny ok. 9:30 (Siostry Elżbietanki)

Jadłodajnia przy ul.  Taczaka 7, Poznań – od godziny ok. 11:00 (Siostry Urszulanki)

Projekt „Mobilny punkt pomocy medycznej” jest skierowany do osób wykluczonych społecznie ze względu na małą życiową zaradność, niskie dochody lub ich brak (ubóstwo), które nie są w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do świadczeń medycznych oraz podstawowych leków - dotyczy zwłaszcza osób bezdomnych, ale także seniorów.

Mobilny punkt pomocy medycznej

W ramach mobilnego punktu pomocy medycznej jest świadczone poradnictwo medyczne, diagnoza i doraźna pomoc w stanach chorobowych, a także kierowanie do odpowiedniej placówki medycznej w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji specjalistycznej/szpitalnej.

Mobilny punkt współpracuje z ogrzewalnią przy ul. Krańcowej w Poznaniu, gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty.

Więcej informacji o mobilnym punkcie pomocy medycznej można uzyskać w siedzibie Fundacji Signum Caritatis przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu, mailowo pod adresem: nowak@signumcaritatis.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 835 68 67.

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

Budowa pracowni integracyjnej w Schronisku dla Bezdomnych
Chcemy stworzyć pracownię integracyjną w Schronisku dla osób bezdomnych przy ul. Krańcowej 10 w Poznaniu.
Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Wsparcie naszych ośrodków charytatywnych
Remont i wyposażenie dla ośrodków charytatywnych, w których pomagamy potrzebującym