3 kwietnia 2020

Mobilny Punkt Pomocy Medycznej - Dyżury ambulansu - kwiecień 2020

Dyżury ambulansu – kwiecień 2020

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług mobilnego punktu pomocy medycznej. W miesiącu kwietniu ambulans będzie dyżurował w następujące dni:

- 06.04. (poniedziałek) - Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133 – od godz. 9:30 (Siostry Albertynki)

- 07.04 (wtorek) - Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań – od godziny 19:00

- 20.04. (poniedziałek) - Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4 – od godz. 9:30 (Siostry Elżbietanki)

- 27.04. (poniedziałek) - Jadłodajnia przy ul.  Taczaka 7 - od godz. 9:30 (Siostry Urszulanki)

Projekt „Mobilny punkt pomocy medycznej” jest skierowany do osób wykluczonych społecznie ze względu na małą życiową zaradność, niskie dochody lub ich brak (ubóstwo), które nie są w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do świadczeń medycznych oraz podstawowych leków - dotyczy zwłaszcza osób bezdomnych, ale także seniorów.

Mobilny punkt pomocy medycznej

W ramach mobilnego punktu pomocy medycznej jest świadczone poradnictwo medyczne, diagnoza i doraźna pomoc w stanach chorobowych, a także kierowanie do odpowiedniej placówki medycznej w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji specjalistycznej/szpitalnej.

Mobilny punkt współpracuje z ogrzewalnią przy ul. Krańcowej w Poznaniu, gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty.

Więcej informacji o mobilnym punkcie pomocy medycznej można uzyskać w siedzibie Fundacji Signum Caritatis przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu, mailowo pod adresem: nowak@signumcaritatis.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 835 68 67.

Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz
#poznanwspiera