11 lutego 2022

Msza Święta z okazji Światowego Dnia Chorego – 13 lutego w kościele Matki Boskiej Bolesnej

W najbliższą niedzielę tj. 13 lutego o godz. 13:30 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97 w Poznaniu zostanie odprawiona Msza Święta w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego. To wyjątkowe święto, które w czasach swojego pontyfikatu ustanowił nasz polski papież Jan Paweł II. W tym dniu chcemy w szczególny sposób objąć modlitwą ludzi chorych, cierpiących i tych, którzy się nimi opiekują.

Biskup Grzegorz Balcerek będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w intencji wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarek i chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, obchody Światowego Dnia Chorego w naszej Archidiecezji ograniczą się wyłącznie do uroczystej Eucharystii.

Hospicjum na Litwie
Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przeznacza 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. euro trzeba pozyskać samemu.
594 osoby wpłaciły 89 901
Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
1353 osoby wpłaciły 142 992