Caritas
11 października 2016Caritas Poznańska  |  Marek Misiek

Nie marnuj jedzenia - dołącz do akcji

Poleć znajomemu
16 października, czyli już za niespełna tydzień przypada Światowy Dzień Żywności. W związku, iż na całym świecie miliony ludzi głoduje, a wielkość niedożywionym można określać już w miliardach chcemy zachęcić do uczestnictwa w akcji promowanej przez księdza Radosława Rakowskiego. 
 
Idea polega na wrzucaniu do skarbonki kwoty o nominale 1zł, kiedy tylko zmarnujemy jedzenia tzn. nie zjemy do końca, wyrzucimy, przeterminuje się itp.
 
Skarbonki, skąd je wziąć? 16 października będą one rozdane poznaniakom w ok. ul Połwiejskiej przy Starym Browarze. Jeśli nie uda Wam się być w tym czasie w wyżej wspomnianym miejscu, będzie mogli je odebrać również w duszpasterstwie akademickim na Winiarach, w parafii św. Stanisława Kostki przy ul. Rejtana w Poznaniu, w Zespole Szkół Zawodowych na Jeżycach, w barze Caritasu przy placu Wolności, w Galerii Tumskiej na Ostrowie Tumskim, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w Parafii Chrystusa Odkupiciela oraz w Luboniu w parafii św. Jana Bosko.
 
Do akcji zapraszamy wszystkich: rodziny, restauracje, miejsca pracy, szkoły.  Mamy do rozdania kilka tysięcy skarbonek.
Przedsięwzięcie ma za zadanie wzbudzić refleksje nad marnowaną żywnością i losem ubogich. Na całym świecie, z różnych powodów marnuje się jej ok. 40%. Jak wiele milionów ludzi mogłoby być najedzonym, gdyby te statystyki były mniejsze. Na tym nam zależy. Akcja potrwa od 16 października do Bożego Narodzenia. Zebrane środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci.

Skarbnki prosimy przekazywać do centrali Caritas przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznanniu od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-15.30.