Caritas
11 lutego 2020

„Nowoczesny i aktywny senior” – harmonogram bezpłatnych kursów i szkoleń dla osób 60+

Poleć znajomemu

Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ z terenu miasta Poznania do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu:

Podstawy MS EXCELL - uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć swój własny budżet domowy za pomocą arkusza kalkulacyjnego, poznają podstawowe funkcje używane w arkuszach oraz jak tworzyć wykresy.

START: 19.02.2020r. g. 9.30. – 11.00.

Podstawy POWER POINT - uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć ciekawe prezentacje multimedialne, co to jest slajd, jak wstawić teksty, zdjęcia, rysunki do slajdów oraz jak stworzyć animacje w prezentacji.

START: 19.02.2020r. g. 11.15. – 12.45.

SENIOR W PODRÓŻY - uczestnicy dowiedzą się między innymi jak: szukać połączeń w serwisie jak dojade.pl, szukać rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w innych miastach za pomocą wyszukiwarki Google, wyszukiwać połączeń kolejowych na stronie pkp itp.

Kurs składa się z 7 spotkań po 1,5 godziny zegarowej.

TERMINY SZKOLENIA ZOSTANIE PODANY W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

 

OBSŁUGA TABLETU I SMARTFONA -  uczestnicy dowiedzą się miedzy innymi co to jest system Android, poznają podstawowe funkcje smartfona i tabletu, nauczą się wysyłać i odbierać SMS i MMS, zakładać konto gogle, zapisywać zdjęcia do pamięci, pobierać i instalować aplikacje itp.

Kurs składa się z 10 spotkań po 1,5 godziny zegarowej.

TERMINY SZKOLENIA ZOSTANIE PODANY W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

 

NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH TAKIACH JAK:

PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGOuczestnicy nauczą się porozumiewania się za pomocą prostych, na co dzień używanych sformułowań, umiejętności odnalezienia się w codziennych sytuacjach komunikacyjnych i opisywania otaczającej rzeczywistości w prosty sposób.

Kurs składa się z 20 spotkań po 1,5 godziny zegarowej.

START:  I grupa 17.02.2020r.  g. 16.30 – 18.00

START:  II grupa 20.02.2020r. g. 17.00 – 18.30

.

SENIOR TURYSTA – kurs ma pomóc seniorom w codziennej komunikacji podczas podróży zagranicznych, rozmów z członkami rodziny obcego pochodzenia, jak również w odnalezieniu się w obecnej rzeczywistości tak ściśle związanej, zwłaszcza za pomocą nowych technologii, z językiem angielskim.

START: 27.02.2020r. g. 15.30 – 17.00.

 

PODSTAWY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO:  uczestnicy nauczą się prostych, na co dzień używanych sformułowań, umiejętności odnalezienia się w codziennych sytuacjach komunikacyjnych i opisywania otaczającej rzeczywistości w prosty sposób.

START: 28.02.2020r. g. 15.30 – 17.00.

 

PODSTAWY JEZYKA WŁOSKIEGO: skierowany będzie do osób, które chcą nauczyć się podstaw języka włoskiego; program nauki obejmie podstawy pisowni i fonetyki języka włoskiego, podstawowe zwroty i słownictwo, rozmówki związane z sytuacjami życia codziennego oraz podstawy gramatyki.

Kurs składa się z 15 spotkań po 1,5 godziny zegarowej.

TERMINY KURSU ZOSTANIE PODANY W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

 

ZAJĘCIA REHABILITACYJNE: uczestnicy poznają kilka bezpiecznych ćwiczeń które pozwolą wpłynąć na ich lepszą kondycję oraz samopoczucie. Zajęcia będą odbywały się w dwóch formach na sali oraz wolnym powietrzu.

TERMINY ZAJĘĆ ZOSTANĄ PODANE W NAJBLIZSZYM CZASIE.

 

Zapisów można dokonać codziennie od poniedziałku do piątku w biurze Caritas Poznańskiej przy Rynku Wildeckim 4a w Poznaniu lub telefonicznie pod numerem 61 835 68 50.

 

 

Liczba miejsc jest ograniczona.

UWAGA!

Pierwszeństwo udziału mają osoby, które

 nie brały jeszcze udziału w wybranych przez siebie szkoleniach

Zapraszamy serdecznie do udziału! 

 

Projekt  „Nowoczesny i aktywny senior” dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania 

Miasto Poznań        

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.