Caritas
22 września 2017Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

Otrzymaliśmy meble w ramach akcji Drema Dzieciom i Seniorom 2017

Poleć znajomemu
Po raz kolejny otrzymaliśmy meble w ramach akcji DREMA Dzieciom i Seniorom 2017. Pragniemy mocno podziękować Międzynarodowym Targom Poznańskim, dr inż. Krzysztofowi Wiaderek (Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego), wielu studentom oraz firmom współpracujących. Dziękujemy Wam za zrobienie czegoś tak niezwykłego, w krótkim okresie czasu. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i cieszymy się, że wykonane meble pomogą wielu naszym podopiecznym.

Przez cztery dni trwania Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, studenci z krajów regionu Morza Bałtyckiego wykonali łącznie 10 zestawów mebli dla dzieci, którego skład stanowią: łóżko z materacem, szafa, biurko, regał oraz 5 kompletów mebli dla seniorów (łóżko z materacem i regulowanym stelażem, stolik nocny). Studenci kierunku Projektowanie mebli, pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Wiaderka zaprojektowali meble dla dzieci i seniorów, opracowali ich konstrukcję i technologię produkcji oraz je wytworzyli. W produkcji mebli brała czynny udział grupa 27 studentów WTD wspomagana przez 14 studentów zagranicznych z Łotwy, Estonii, Niemiec i Norwegii w ramach projektu BaltSe@nioR. Dzięki wytrwałej pracy i zaangażowaniu studentów zrealizowano w 100% plan produkcyjny, który obejmował wytworzenie ponad 50 mebli podczas 4 dni targowych.

render-2

Tegoroczna międzynarodowa edycja tego wydarzenia była częścią szerokiego projektu naukowo-badawczego BaltSe@anioR (współfinansowanego ze środków UE), który ma na celu zachęcenie projektantów i przedsiębiorstw do tworzenia mebli podnoszących komfort i bezpieczeństwo życia osób starszych. Tworzone w ramach Fabryki meble zaprojektowali studenci Wydziału: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka, Paulina Molska. Projekty stanowią rozwinięcie koncepcji regału zaprojektowanego przez Sylwię Siekirka „Puzzle Rack” (projekt inspirowany pracą Bartosza Cieślaka „Szafka z puzzli”) w ramach konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017” organizowany przez redakcję czasopisma Biznes Meble.pl


Kierujemy głęboką wdzięczność do wszystkich osób, które dołożyły swoją cegiełkę w tym projekcie. Podjęta przez Was działalność dobroczynna i bezinteresowne podzielenie się trudem swojej pracy z potrzebującymi jest godna najwyższych słów uznania! 

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starszy, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Przytulisko dla bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.
Skład charytatywny
Woda Jordan
Logo-Poznań-Chrystus-i-my-1050-lat-pierwszego-biskupstwa-w-Polsce