17 listopada 2025

Pielgrzymka Wolontariuszy z PZC do Rzymu

W Roku Jubileuszowym Dyrektor Caritas Poznań, Ksiądz Karol Maciejak wraz z przedstawicielami Parafialnych Zespołów Caritas uczestniczył w wyjątkowej pielgrzymce do Włoch. Był to czas intensywnej modlitwy, wdzięczności oraz duchowego odnowienia.

Pielgrzymi przeszli przez Święte Drzwi wszystkich czterech Bazylik Większych w Rzymie, a wspólna modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego stała się dla nich szczególnym doświadczeniem wiary.

W programie pielgrzymki znalazły się także miejsca związane ze św. Ojcem Pio – San Giovanni Rotondo, Pietrelcina i Piana Romana. Tam uczestnicy powierzali Bogu swoje osobiste intencje, prosząc o wstawiennictwo świętego. Odwiedzili również Neapol, a w nim miejsca związane z ks. Dolindo oraz św. Giuseppe Moscatim, odkrywając na nowo ich świadectwo życia przepełnionego służbą i zaufaniem Bogu.

Ważnym elementem pielgrzymki były wizyty w wyjątkowych sanktuariach: Manoppello, Lanciano, Amore Divina oraz Serracapriola – miejscu posługi i spoczynku o. Matteo da Agnone.

Uczestnicy powrócili umocnieni duchowo, pełni nadziei i wdzięczności za otrzymane łaski oraz wspólne, piękne doświadczenie pielgrzymowania.

Ty też możesz pomóc!

Czy to miejsce może być moim domem? Pomóż Dzieciom z Domu Dziecka
Dzieci, które trafiają do naszego Domu Dziecka, zadają sobie jedno, ciche pytanie: czy to miejsce może być moim domem? Za nimi bolesna przeszłość, przed nimi – nadzieja na ciepło, bezpieczeństwo i prawdziwą troskę. Twoje wsparcie pomoże nam odpowiedzieć: tak, to jest twój dom.
395 osób wpłaciło 101 923
ZOSTAŃ ANIOŁEM STRÓŻEM - pomóż nam tworzyć Rodzinny Dom Dziecka
W naszym nowo powołanym Domu w Suchym Lesie zamieszkały już dzieci. Pokoje się wypełniły, rozpoczął się proces budowania relacji z opiekunami. Aby zapewniać dzieciom najlepszą opiekę i wsparcie potrzebujemy sprzymierzeńców - potrzebujemy Ciebie!
301 osób wpłaciło 113 981
Potrzeba jeszcze: 11 019
91.2%
91.2%