Caritas
15 listopada 2022

Pomagamy ubogim. Rozdaliśmy zimowy asortyment osobom w kryzysie bezdomności z Poznania

Poleć znajomemu

W niedzielę obchodziliśmy VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). Wczoraj ks. Krzysztof Giezek– zastępca dyrektora wraz z policją odwiedził miejsca, takie jak pustostany, działki, baraki, w których na co dzień przebywają osoby bezdomne. Potrzebującym przekazaliśmy paczki, w których znalazły się koce, śpiwory, jedzenie oraz ciepłe zimowe rzeczy – w tym skarpetki, czapki, rękawiczki czy szaliki. Poinformowaliśmy ich również o tym, gdzie i z jakiej pomocy mogą skorzystać. W Jadłodajni u sióstr Elżbietanek na ul. Łąkowej ks. Marcin Janecki – dyrektor odprawił Mszę Świętą dla osób potrzebujących oraz sióstr i wolontariuszy. Dziś i jutro Msze Święte zostaną odprawione w kolejnych jadłodajniach.

Ty też możesz pomóc!

Wigilia Caritas
Razem z nami zorganizuj Wigilię dla 1500 osób ubogich, bezdomnych, starszych, chorych i samotnych oraz dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy.
343 osób wpłaciło 48 353
Potrzeba jeszcze: 45 647
51.4%
51.4%
Hospicjum na Litwie
Miesięczny koszt utrzymania Hospicjum to aż 85 tys. euro. Państwo co miesiąc przeznacza 40 tys. euro, jednak pozostałe 45 tys. euro trzeba pozyskać samemu. Placówka nie pobiera żadnych opłat od pacjentów oraz ich rodzin. Świadczy pomoc za darmo.
534 osób wpłaciło 81 829
Potrzeba jeszcze: 18 171
81.8%
81.8%