24 września 2018

Pomóżmy zbudować hospicjum z miłością

Most-Do-Nieba_fot-Giorgi-Nakashidze_Galeria-Foto-Gen

Litwa – to miejsce, w którym z powodu nieuleczalnych chorób każdego roku umiera 120 dzieci. Większości z nich w tej ostatniej drodze towarzyszy, ból i cierpienie. Wspólnie z Siostra Michaelą Rak możemy to zmienić – Budując Most do Nieba! Pomóżmy wybudować pierwsze na Litwie Hospicjum dla dzieci.

Pragniemy zachęcić wszystkich pomocy w budowie Mostu do Nieba – dziecięcego oddziału jedynego na Litwie hospicjum. Wierzymy, że to miejsce stanie się mostem łączącym życie ziemskie z niebem. To przestrzeń, w której dzieci otoczone miłością najbliższych i przyjaciół otrzymają specjalistyczną opiekę i troskę do końca swoich dni.

Siostra Michaela Rak – polska zakonnica, założyciel i dyrektor pierwszego na Litwie Hospicjum im. Błogosławionego Ks. Michała Sopoćko, osoba o wielkim sercu, nie poddaje się i wierzy, że przy pomocy ludzi dobrej woli  będzie mogła stworzyć takie miejsce.

Wszystko zaczęło się od spotkania z 6 letnim chłopcem

Jak opowiada siostra Michaela Rak Jakiś czas temu do hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” - opowiada siostra.

Pomysł, aby stworzyć Most do Nieba pojawił się w odpowiedzi na prośbę i gorące pragnienie by miłosierdzie, wyszło z miejsca gdzie Jezus objawił się s. Faustynie polecając jej nieść posługę miłosierdzia.

Stworzone i prowadzone przez s. Michaelę Hospicjum tylko dla dorosłych otacza opieką blisko 250 pacjentów rocznie. Nie można zapomnieć, że wśród nieuleczalnie chorych osób są również dzieci  - rocznie ponad 120 z nich umiera. Hospicjum dla dzieci – ma być miejscem, gdzie rodzice nie będą musieli już prowadzić samotnej batalii o ostatnie chwile swoich pociech, ale z miłością, troską i ukojeniem w cierpieniu podarujemy najmłodszym możliwość godnego odejścia do wieczności w przyjaznym otoczeniu.

Nasi rodacy mogą się włączyć i wspomóc akcję wysyłając SMS o treści Wilno pod numer 72405! Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Tak niewiele, a wspólnymi siłami pozwala zrobić wielkie rzeczy!