Caritas
4 lipca 2024

Prowadzimy zajęcia w kontenerze terapeutycznym dla kobiet w kryzysie bezdomnośći

Od niedawna obok naszego ośrodka dla osób bezdomnych działa kontener terapeutyczny, który już teraz staje się miejscem wsparcia i nadziei dla wielu kobiet w kryzysie bezdomności. W ramach świetlicy „Babskie sprawy” organizujemy tam zajęcia, które mają na celu pomoc kobietom w trudnych momentach ich życia.

Kameralna atmosfera i wsparcie

Kontener oraz przylegający do niego park tworzą kameralną atmosferę, która sprzyja otwartym rozmowom o przeżywanych trudnościach. Najczęściej poruszane tematy to problemy związane z wynajmem mieszkania, które wynikają z braku pracy. Kobiety, które nie mają stałego miejsca zamieszkania, często napotykają trudności w znalezieniu stałego zatrudnienia.

„Babskie sprawy”to przestrzeń do rozmowy i wsparcia

Jednak najważniejszym elementem naszych spotkań jest możliwość bycia wysłuchaną, rozmowa i dzielenie się przeżywanymi emocjami. To właśnie te chwile, kiedy kobiety mogą otwarcie mówić o swoich przeżyciach, są kluczowe dla ich poczucia wsparcia i zrozumienia.

Nasza misja

Naszym celem jest troska o kobiety, które przeżywają życiowy kryzys. Towarzyszymy im w tym trudnym czasie, oferując wsparcie i nadzieję na lepsze jutro. Wierzymy, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom, wiele z tych kobiet będzie mogło powrócić do samodzielnego życia.


Terapeutyczny Kontener działa na zasadzie wynajmu, jednak naszym marzeniem jest pozyskanie go na stałe. Obecnie mamy dopiero część potrzebnej kwoty na jego wykupienie. Jednak wierzymy, że uda się pozyskać brakujące środki. Cel ten można wspomóc poniżej lub w formie tradycyjnej na poniższe dane. Zachęcamy i dziękujemy za każdą pomoc!


Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytuł: Cel charytatywny – Kontener

Ty też możesz pomóc!

Terapeutyczny kontener dla kobiet w kryzysie bezdomności
227 osób wpłaciło 49 100
Potrzeba jeszcze: 28 900
62.9%
62.9%