Caritas
12 czerwca 2024

Senioralny wypoczynek w nadmorskich Dębkach

W dniach od trzeciego do jedenastego czerwca grupa seniorów spędziła przepiękny czas na turnusie Wypoczynku Senioralnego w nadmorskich Dębkach.

Uczestnicy korzystali z uroków okolicy ujścia Przaśnicy, pełnej lasów i malowniczych zakątków. Było mnóstwo spacerów brzegiem morza i leśnymi dróżkami, podziwiania zachodów słońca i jednego wschodu.

Nie zabrakło również atrakcji integrujących uczestników: zwiedziliśmy Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu, spędzaliśmy wspólny czas grając w Bingo, oglądając film, mierząc się z wyzwaniami artystycznymi podczas malowania podstawek pod kubki oraz zebranych z plaży kamieni. Obowiązkowym punktem pobytu było ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewem biesiadnych piosenek. Zwieńczeniem turnusu było wspólne wyjście do kawiarni na lodowe desery.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą, uczestniczyliśmy w Eucharystii odprawianej w drewnianym kościółku oo. Zmartwychwstańców. Duchowym wsparciem podczas pobytu były dla nas siostry Serafitki: s. Janusza i s. Kornelia – gorąco dziękujemy! Mieliśmy też okazję gościć naszego ks. Dyrektora, dzięki czemu dwukrotnie uczestniczyliśmy w Mszy św. na terenie naszego ośrodka.

Uczestnicy wrócili wypoczęci i zadowoleni, część z nich zapewniała, że z pewnością będzie do Dębek wracać.

Ty też możesz pomóc!

Terapeutyczny kontener dla kobiet w kryzysie bezdomności
227 osób wpłaciło 49 100
Potrzeba jeszcze: 28 900
62.9%
62.9%
Specjalistyczny wózek inwalidzki dla Fabiana
Pomoc dla Fabiana, który każdego dnia zmaga się z rzadką wadą genetyczną COL4A1, porencefalią typu 1 oraz innymi wyzwaniami zdrowotnymi, takimi jak zaćma, niedowidzenie, refluks pęcherza i padaczka.
113 osoby wpłaciły 16 695
Potrzeba jeszcze: 3 305
83.5%
83.5%