Caritas
13 lipca 2020Caritas Archidiecezji Poznańskiej

W tym roku Tornister Pełen Uśmiechów skierowany jest dla ubogich dzieci z rejonu Kołomyja na Ukrainie

Poleć znajomemu

Od kilku lat organizujemy akcję Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin oraz stworzenie dzieciom warunków do godnego funkcjonowania w szkolnej grupie rówieśniczej. W tym roku pragniemy podarować 800 plecaków, które będą wyposażone w szkolny asortyment ubogim dzieciom mieszkającym na Ukrainie w rejonie Kołomyi.

DSC_4562

Poprzez tę inicjatywę chcemy dać takie same szanse i warunki do nauki wszystkim dzieciom. Nie chcemy, aby uczniowie z biedniejszych rodzin już na starcie roku szkolnego czuli się gorsi od swoich rówieśników. Przez wiele lat beneficjentem programu były polskie dzieci, aczkolwiek chcemy też pomagać za granicą. Dlatego też w poprzednich latach skierowaliśmy nasz projekt poza granice i pomogliśmy dzieciom na Litwie oraz Białorusi. W tym roku chcemy pomóc dzieciom z rejonu Kołomyi na Ukrainie.

Ubiegłoroczna edycja akcji Tornister Pełen Uśmiechów dla dzieci na Litwie. Zobacz film.
 

W centrali Caritas Poznań przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:30 można przynosić asortyment szkolny w ramach tej akcji. Potrzebne jest wszystko: od plecaków, piórników po długopisy, ołówki, kredki, temperówki, mazaki, farbki, plastelinę, teczki, wycinanki, bloki, zeszyty oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole. Chcemy razem z wami wypełnić tornistry uśmiechami i podarować je dzieciom!

 

Cel można również wesprzeć finansowo online poniżej lub w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny - Tornister Pełen Uśmiechów

 

Zachęcamy do wsparcia akcji.
Więcej informacji: 61 835 68 95 / dzialamy@caritaspoznan.pl