Caritas
25 listopada 2020

W tym roku Wigilia Caritas odbędzie się w Jadłodajniach

Poleć znajomemu
Wigilia Caritas dla ubogich w tym roku odbędzie się w czterech naszych Jadłodajniach (ul. Ściegiennego 133, ul. Łąkowa 4, ul. Taczaka 7/17, ul. Niegolewskich 23) przeznaczonych dla osób potrzebujących. Wszystkich ludzi ubogich, bezdomnych, chorych, starszych, samotnych z Poznania i okolic zapraszamy 24 grudnia od godziny 10:00 do 12:00. 

Dotychczas co roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich organizowaliśmy największą w Polsce Wigilię pod jednym dachem dla ludzi potrzebujących. W tym roku również ją zorganizujemy, ale w innej formule niż do tej pory. Mianowicie we wszystkich 4 Jadłodajniach dla ubogich będziemy wydawać paczki świąteczne z daniami wigilijnymi na wynos oraz paczki na pozostałą część świąt. Zmiana formuły jest oczywiście związana z utrudnieniami, jakie powoduje epidemia koronawirusa. 

wigilia 1

Zdjęcie z Wigili Caritas  z roku 2019 na MTP.

Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem. Spędzamy ten czas pośród najbliższych, kolędujemy i wspólnie wybieramy się na Pasterkę. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka ciepłego kąta, obecności bliskich. W tym roku bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha. Nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem między nimi i nie zasiądą wspólnie do stołu w większym gronie. Zapewniamy jednak, że zrobimy wszystko, aby te święta mogły być dla potrzebujących jak najlepsze. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, aby ktokolwiek poczuł się samotny i opuszczony.


1605606429

Zdjęcie z Wigili Caritas  z roku 2018 na MTP.


Przygotowujemy się na przyjęcie 1200 osób i tyle właśnie przygotujemy pakietów świątecznych oraz paczek z żywnością. Uruchomiliśmy zbiórkę środków finansowych, która pomoże nam zorganizować tę akcję. Można ją wesprzeć online lub w formie tradycyjnej na nr konta Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny – Wigilia. Za każde okazane wsparcie i solidarność z potrzebującymi serdecznie dziękujemy.


Ogólnopolski partner strategiczny akcji Wigilia Caritas

nowe-logo-selgros