Caritas
1 marca 2018  |  Paweł Pomin

Wspomóż Caritas przez telefon!

Poleć znajomemu
Drogowskaz, czyli aplikacja na urządzenia mobilne, która została uruchomiona w listopadzie ubiegłego roku. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć w telefonie, aby poznać godziny mszy, spowiedzi czy informacje z życia parafii. Wykorzystując  geolokalizację w czasie rzeczywistym możemy sprawdzić, gdzie w okolicy zaczynają się interesujące nas nabożeństwa.

Cały czas trwają prace nad rozwojem aplikacji, a ich owocem jest zakładka Caritas. Informacje znajdą w niej osoby szukające pomocy oraz te, które chcą ją ofiarować. Drogowskaz wskaże drogę do punktów konsultacyjnych, jadłodajni, świetlic i innych placówek pomocowych działających na terenie Archidiecezji Poznańskiej. W prosty sposób można też wesprzeć i zaangażować się w akcje prowadzone przez Caritas Poznań.

Aplikacja Drogowskaz - Caritas Poznań

Działamy na wielu płaszczyznach, z mądrą  pomocą staramy się dotrzeć do ludzi i w miejsca, gdzie jest najbardziej potrzebna.  Aplikacja Drogowskaz to naturalne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam technologia. Ułatwi nam utrzymanie kontaktu z darczyńcami, informowanie o naszych akcjach. Jest to też miejsce, w którym znajdziemy potrzebne informacje, gdzie i jaką pomoc możemy uzyskać – mówi ks. Marcin Janecki, Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Właśnie trwa zbiórka na funkcjonowanie świetlic socjoterapeutycznych. Caritas zbiera środki finansowe, które pozwolą wspomóc, a przede wszystkim utrzymać działalność i rozwój trzech świetlic: Oratorium Tęcza, Oratorium Światełko oraz Oratorium Metanoia, które już od 20 lat opiekują się 80 dziećmi z rodzin zagrożonych. Obecnie placówki borykają się z trudnościami finansowymi. Fundusze, to bariery, które nie zawsze da się pokonać w pojedynkę, dlatego tak ważne jest zaangażowanie świadomego społeczeństwa. 

Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS. W tej chwili korzysta z niej już ponad 6 tysięcy osób.
http://bit.ly/drogowskaz_android
http://bit.ly/drogowskaz-ios

Ty też możesz pomóc!

Świetlice socjoterapeutyczne - podarujmy dzieciom radość
Zadbajmy o bezpieczną, dziecięcą przystań – pomóż nam zdobyć środki na utrzymanie działalności świetlic socjoterapeutycznych.
113 osób wpłaciło 14 904
Potrzeba jeszcze: 15 096
49.7%
49.7%
Przytulisko dla bezdomnych
Dom dla bezdomnych. Myjemy, karmimy, ubieramy, udzielamy pomocy przedmedycznej i terapeutycznej. Chcemy to robić wspólnie z Tobą.
Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.
Skład charytatywny
Woda Jordan