7 czerwca 2023

Zapraszamy na Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem” dla polskich i ukraińskich rodzin / Запрошуємо на сімейний фестиваль "Будьмо разом" для польських та українських родин

Animacje, gry z nagrodami, zabawy, pokazy, warsztaty oraz koncerty – to atrakcje, z których będzie można skorzystać podczas Festynu Rodzinnego „Bądźmy Razem”.

Festyn odbędzie się 25 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie to już 14 edycja imprezy, która co roku ściąga tysiące zainteresowanych. Zapraszamy na to wydarzenie całe rodziny – także te, które przyjechały z Ukrainy. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Na najmłodszych będą czekały: dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie, tor przeszkód oraz malowanie twarzy, gry i zabawy, pojazdy i pokazy straży pożarnej, a także stanowiska sportowe, gdzie dzieci będą mogły postrzelać z łuku, poćwiczyć jazdę na rolkach czy sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także możliwość wzięcia udziału w koncertach takich zespołów jak „TGD” czy „U studni” oraz Cezarego Makiewicza.

Plakat_Festyn_web

Festyn jest okazją do pielęgnowania więzi rodzinnych, emocjonalnych i społecznych. Po raz kolejny impreza ma na celu również integrację rodzin ukraińskich, które przebywają w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Ma to być dzień, podczas którego całe rodziny wspólnie spędzą miło czas, w oderwaniu od codziennego zabiegania.

Udział w imprezie jest darmowy, a zaproszonymi do udziału są wszyscy, którzy mają ochotę wziąć w nim udział – spotkajmy się tam i „Bądźmy Razem”!

Plan atrakcji na scenie głównej:

13.20 – koncert Cezary Makiewicz i Koltersi
14.50 - pokaz psów policyjnych pod sceną
15:40 – koncert U studni
17:00 – koncert TGD

Atrakcje, które m.in. pojawią się na festynie:

• Akademia Reissa – poprowadzi zabawy sportowe z piłką
  • RollRunners – doświadczeni instruktorzy będą uczyć wszystkich chętnych jazdy na rolkach oraz pokażą jak pokonywać różnego rodzaju przeszkody
  • Ciastko charytatywne – zachęcamy do zakupu ciasteczek charytatywnych. Dochód zostanie przeznaczony na budowę studni na Madagaskarze oraz zakup leków dla seniorów, korzystających z pomocy Caritas.
  • Fundacja Strażacy Wielkopolska – strażacy pokażą wszystkim chętnym swoje wozy, będzie możliwość przymierzenia hełmu strażackiego. Wraz z Dziecięcą Drużyną Pożarniczą OSP Dębinka będzie można spróbować lać wodą z węża do celu. Nie zabraknie również możliwości przećwiczenia RKO z pomocą gogli VR, a także skorzystania z symulatora nagłego hamowania.
  • Gastronomia - pomiędzy odwiedzeniem kolejnych atrakcji zapraszamy do strefy gastronomicznej, gdzie będzie można zjeść coś smacznego i chwilę odpocząć.
  • Miasto Poznań i Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych przeprowadzi darmowe badania medyczne. Będzie można skorzystać m.in. z badania słuchu i ostrości wzroku (bez ograniczeń wiekowych), badań mammograficznych (Mammobus – dla kobiet 50-69 lat), badań na osteoporozę (Osteobus – badania dla kobiet po 50 r.ż.), zdjęć RTG (Bus RTG – badania dla dorosłych)
  • Komenda Wojewódzka Policji – zaprasza do swojego stoiska, gdzie będzie można zapoznać się ze sprzętem policyjnym. Przeprowadzony zostanie również pokaz z psami policyjnymi.
  • Kids Academy – zaprasza na naukę sztuki cyrkowej oraz budowanie szalonych konstrukcji trójwymiarowych, malowanie twarzy oraz zabawy z chustą animacyjną.
  • Kraina Zabaw – zaprasza na dmuchane zamki do skakania i zjeżdżania (Interaktywny dmuchaniec Ninja, plac zabaw Ośmiornica oraz na dmuchanego eliminatora Arena).
  • Teatr Emigrant– przygotowuje kącik warsztatów dla dzieci w stylu ukraińskim. Tworzenie znanych ukraińskich lalek motanek, malowanego dywanu, warsztaty śpiewu oraz malowanie twarzy.

Анімація, ігри з призами, розваги, шоу, майстер-класи та концерти - це те, що буде представлено на сімейному фестивалі "Будьмо разом".

Святкування відбудеться 25 червня на території Міжнародних Познанських Таргів. Це буде вже 14-й поспіль захід, який щороку приваблює тисячі відвідувачів. На цю подію запрошуються всі сім'ї - в тому числі і з України. Тут кожен знайде щось для себе.

Для наймолодших буде надувний дитячий майданчик, гірки, смуга перешкод та аквагрим, ігри та забави, транспортні засоби та показ пожежної команди, а також спортивні стенди, де діти зможуть постріляти з лука та стріл, потренуватися на ковзанах або випробувати свої футбольні навички. Учасники заходу також матимуть можливість відвідати концерти таких гуртів, як "TGD", "U studni" та Цезаря Макевича.

Plakat_Festyn_ua_web

Фестиваль - це можливість зміцнити родинні, емоційні та соціальні стосунки. Знову ж таки, захід також має на меті інтегрувати українські родини, які перебувають у Познані та околицях. Це буде день, протягом якого цілі родини зможуть добре провести час разом, подалі від щоденної метушні.

Участь у заході є безкоштовною і запрошуємо всіх бажаючих - зустрінемося там і "Будемо разом"!