Caritas
27 października 2021

Zapraszamy na kolędowanie z Małą Armią Janosika – wstęp bezpłatny

Poleć znajomemu

Coraz bardziej zbliżamy się do szczególnego okresu adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku specjalnie dla Was, czyli ludzi zaangażowanych w dzieła miłosierdzia, ludzi potrzebujących oraz mieszkańców Poznania i okolic organizujemy koncert kolęd, który będzie podsumowaniem całego roku naszej charytatywnej działalności. Koncert kolęd to również okazja do kultywowania tradycji świątecznych, upowszechniania polskich kolęd i pastorałek oraz budowania więzi rodzinnych. Będzie on też wprowadzeniem do Wigilii Caritas dla osób potrzebujących, która tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia.

Koncert kolęd odbędzie się 11 grudnia 2021 r. w Kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godz. 17:00. Podczas koncertu wystąpi Mała Armia Janosika – grupa artystyczna inspirująca się kulturą góralską.  Wstęp jest bezpłatny.

Plakat koncert Mała Armia Janosika

Wydarzeniem towarzyszącym będzie zorganizowany również tego dnia Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można kupić ozdoby świątecznie przygotowane przez podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych, specjalnych ośrodków wychowawczych, członków Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas.

Koncert będzie też finałem akcji „Tytka charytatywna”. Zebrana żywność w ramach tej inicjatywy w dużej części zostanie przekazana na paczki świąteczne, które będą rozdawane w czasie Wigilii Caritas. Będzie również możliwość wsparcia dobrowolną ofiarą organizacji Wigilii Caritas dla osób potrzebujących.