Caritas
17 czerwca 2021

Zbiórka nowych, męskich czapek z daszkiem i T-shirtów – pomoc dla bezdomnych w czasie upałów

Poleć znajomemu

Wczoraj uruchomiliśmy zbiórkę środków finansowych na zakup 500 sztuk butelek filtrujących wodę dla osób ubogich, głównie bezdomnych. W ostatnim czasie temperatury mocno przekraczają 20 stopni, a czekają nas upały powyżej 30 stopni. Aby podarować pół tysiąca osobom butelki, które przefiltrują wodę i będą mogli z nich wielokrotnie korzystać, potrzebujemy uzbierać 12.500 zł.

Bezdomni bardzo często nie dbają o to, czy spożywają wystarczającą ilość wody. Wielu z nich jest odwodnionych. W poprzednich latach w czasie upałów wielokrotnie sygnalizowali nam złe samopoczucie, bóle głowy, co może wskazywać na występowanie u nich udarów słonecznych.

Ważnym elementem tej idei jest także motyw ekologiczny. Dzięki butelkom wielokrotnego użytku – ograniczamy spożycie wody w plastikowych butelkach.

czapka z daszkiem1

Dodatkowo chce zachęcić Państwa do przekazania nowych, męskich czapek z daszkiem oraz T-shirtów, które także chcemy przekazać osobom potrzebującym na trudny czas upałów. Rzeczy można przynosić do centrali Caritas Poznań od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 15:00.

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.