28 stycznia 2020

Zostało ostatnich 10 miejsc na pielgrzymkę starszych, chorych i niepełnosprawnych do Lourdes

W tym roku starsi, chorzy i niepełnosprawni pielgrzymi wraz z opiekunami udadzą się do Lourder. Zostało nam 10 ostatnich miejsc i można się jeszcze zapisać.

PLAN PIELGRZYMKI
06 - 10 maja 2020 roku:

I DZIEŃ – POZNAŃ – LOURDES

Zbiórka na lotnisku Ławica w Poznaniu w godzinach porannych. Przelot na trasie Poznań – Lourdes. Przejazd autokarami do Domu Pielgrzyma. Zakwaterowanie. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

II DZIEŃ – LOURDES

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium – Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, podziemna Bazylika św. Piusa X, Kościół św. Bernadetty. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ – LOURDES

Śniadanie. Czas na kąpiel w basenach z wodą z cudownego źródełka. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn Boly – miejsce narodzin Świętej, Le Cachot (Loch) – miejsce zamieszkania rodziny Soubirous w czasie pierwszych objawień, kościół parafialny. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ – LOURDES – POZNAŃ

Śniadanie. Droga Krzyżowa. Czas na indywidualną modlitwę. Wykwaterowanie. Przejazd autokarami na lotnisko. Przelot na trasie Lourdes – Poznań. Zakończenie pielgrzymki.

Lourdes pielgrzymka

CENA: 1840 PLN + 230 EUR

CENA ZAWIERA:

• przelot bezpośredni na trasie Poznań – Lourdes – Poznań
  • 4 noclegi w Lourdes – Dom Pielgrzyma Accueil Notre Dame na terenie Sanktuarium (pokoje 1,2,3,6-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie w Lourdes (4 śniadania i 4 obiadokolacje)
  • transfery autokarem w Lourdes: lotnisko – Dom Pielgrzyma – lotnisko
  • opiekę pilota/ przewodnika
  • opiekę duchową kapłana
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera doubezpieczenie od chorób przewlekłych)

1. W celu rezerwacji miejsca należy skontaktować się z Caritas Archidiecezji Poznańskiej:

- telefon: +48 61 835 68 50

- e-mail: sekretariat@caritaspoznan.pl

2. Następnie, jak najszybciej odesłać do Caritas Archidiecezji Poznańskiej wypełnione zgłoszenie (do pobrania poniżej):

- tradycyjną pocztą na adres:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ul. Rynek Wildecki 4a, 61 -546 Poznań

- lub mailowo: sekretariat@caritaspoznan.pl

3. W ciągu 14 dni od rezerwacji miejsca należy wpłacić zaliczkę 500 PLN na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr. konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297

4. Ok 2,5 miesiąca przed terminem każdy z uczestników zostanie listownie poinformowany o szczegółach dotyczących wyjazdu (zbiórka, przelot, bagaż itp.) oraz dopłaty. Pełną wpłatę uiścić należy najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem, tzn. do 20.03.2020r. Możliwa będzie wpłata w EUR lub w PLN. Numery kont oraz kurs przeliczenia EUR na PLN dla dopłacających w PLN podane zostaną we wspomnianym liście.

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.