Caritas
28 listopada 2017  |  Marek Misiek

Akcja „Tytka charytatywna” w naszej Archidiecezji rozpoczęta

Poleć znajomemu

Startujemy z kolejną edycją Tytki charytatywnej

V edycja Ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna” rozpoczęta przez Caritas Poznań. Łącznie w całym kraju 25 diecezjalnych Caritas przystąpiło do tego projektu. Jak co roku chodzi o to samo.

Każdy z nas może na co dzień podzielić się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością. Dzięki takim akcjom jak Tytka charytatywna można w praktyczny sposób zaangażować się w pomoc naszym Braciom i Siostrom, którzy potrzebują posilić się ciepłym posiłkiem w placówkach Caritas – podkreślił ks. Marcin Iżycki – Dyrektor Caritas Polska.

Papież - tytka charytatywna

Problem niedożywienia 

W Polsce ogromna liczba osób, w tym dzieci doświadczają głodu, bądź niedożywienia. Stąd przez tę akcję staramy się pomoc wielu tysiącom ludzi potrzebujących. W naszej Archidiecezji w samych tylko Jadłodajniach dla ubogich wydajemy w ciągu roku blisko 600 tysięcy posiłków. Część z wypełnionych toreb trafi właśnie w te miejsca.

Dostępność Tytek

Z roku na rok akcja się rozrasta i zyskuje na popularności. W tym roku Tytka głównie rozprowadzana jest przez Parafię, które włączyły się do akcji i rozdadzą je wśród parafian chcących ją wypełnić. Do przedsięwzięcia zaangażowały się też inne organizacjie jak: szkoły, urzędy, jednostki kultury, media.

Czas trwania akcji

Wszystkie osoby prywatne oraz organizacje, które zangażują się w ten projekt prosimy o zwrot wypełnionych Tytek w okresie 15 grudnia-22 grudnia.

Podsumowaniem Ogólnopolskiego projektu będzie koncert kolędowy „Wigilijna Tytka”, który odbędzie się 19 grudnia br. o 19.00 w sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Wydarzenie nagrywane będzie przez Telewizję Polską i emitowane w Święta na antenie TVP2 25 grudnia (I część) oraz 26 grudnia (II część) o godz. 19.00. Podczas koncertu wystąpią polscy artyści, którzy zaśpiewają kolędy z udziałem chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz w serwisie Bilety24.


Tytki charytatywne

Jak możesz włączyć się w akcję

  • Pobierz z Centrali Caritas pustą tytkę, wypełnij ją produktami, a następnie odnieść
    do Centrali Caritas między 15-22 grudnia
  • Pobierz Tytkę z parafii lub z innego miejsca, a następnie zwróć w to samo miejsce
  • Wyślij SMS o treści „Tytka” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT),
  • Wpłać darowiznę (z tytułem „Tytka”) na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384,
  • Zapakuj wirtualną tytkę na www.tytkacharytatywna.pl/

Jakie produkty zbieramy

  • produkty o długim terminie ważności (cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy)
  • produkty chemiczne (środki piorące i środki czystości)

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla ubogich
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starszy, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.