Caritas
6 lipca 2017

Tytka charytatywna

Poleć znajomemu
Pomysłodawcą tego projektu jest nasza Poznańska Caritas. Od kilku lat diecezjalne Caritas w naszym kraju włączają się do tej akcji. U nas inicjatywa nazywana jest Tytką charytatywną, aczkolwiek w innych regionach Polski są to Siątki, Tutki i Torby. 

„Tytka” jest to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Co roku jest rozprowadzenia poprzez parafie, firmy, szkoły, organizacje, ludzi indywidualnych i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Następnie jest wypełniana i oddana we wskazane miejsce. 

Caritas Kalisz akcja

Idea jest bardzo skuteczną formą pomocy ludziom biednym. Odbywa się 2 razy w roku przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Pozwala na budowanie odpowiednich postaw prospołecznych i spojrzenia z miłością w kierunku potrzebującego człowieka.

W naszej Archidiecezji pozyskane środki przeznaczamy na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich oraz na organizację największej w Polsce Wigilii dla Ubogich pod jednym dachem. Ważne jest także to, że cześć pozyskanych środków pozostaje w parafii i tam zostaje przekazana bezpośrednio do osób będących w potrzebie.

Walczymy z głodem…

Według badań z 2014 roku ponad pół miliona samych tylko dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych. Stanowi to jedynie 30% ogólnej liczby osób skrajnie ubogich. Stąd diecezjalne Caritas m.in. poprzez swoje jadłodajnie są w stanie pomóc wielu tysiącom ludzi głodnych. Pozyskane produkty z tego przedsięwzięcia służą funkcjonowaniu właśnie takich miejsc.
 

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.