Caritas
29 listopada 2020

(Bez) domny adwent w Jadłodajni przy ul. Łąkowej 4 w Poznaniu

Poleć znajomemu

Dziś rozpoczyna się adwent. Z tej okazji Poznańscy Wojownicy Maryi wspólnie z Siostrami Elżbietankami wybudowali szopkę pod Jadłodajnią Caritas przy ul. Łąkowej 4. Na górze szopki możemy odczytać hasło: „(Bez} domny adwent”.

6

Szopka będzie przystanią, gdzie każdego dnia przed posiłkiem każda
osoba, czekając na posiłek, usłyszy ewangelię wraz z krótkim komentarzem. Wierzymy, że otrzymane słowo umocni stan ducha naszych podopiecznych, przygotowując ich tym samym na narodziny Jezusa. Następnie Ubodzy będą mogli się powierzyć Panu Jezusowi w osobistej modlitwie.

1 (2)

Wnętrze szopki zostało wyłożone plastikowymi łyżkami, w którym jest wypisanych ok. 300 imion. Są to imiona ludzi, którzy stale odwiedzają naszą Jadłodajnie. Łyżka jest symbolem ich codziennego zaufania, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy będą się umieli podzielić z nimi dobrem i miłością. To szczególny adwent, w którym chcemy podkreślić, że
my ludzie musimy bardziej się wzajemnie kochać i szanować. Szopka ma wlać w serca ubogich nadzieję i ufność, że w swym trudzie nie są sami.

2 (2)

4 (2)

5 (2)

7

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 800 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóż nam nakarmić tych ludzi.