Caritas
13 marca 2020

Caritas powołuje Wolontariat Kryzysowy!

Poleć znajomemu

Caritas to miłość, w myśl tej dewizy Caritas Archidiecezji Poznańskiej nie pozostaje obojętny na potrzebujących w obliczu epidemii wirusa i powołuje do życia „Wolontariat Kryzysowy”.

Kilkaset osób zaangażowanych w działalność charytatywną na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej - to ludzie, którzy niemalże każdego dnia pomagają potrzebującym. Właśnie dlatego, ich zamiłowanie i energia mogą okazać się niezwykle istotne w obliczu epidemii, z którą się zmagamy. Caritas powołuje do życia wolontariat, który ma na celu dotarcie z pomocą do osób w największej grupie ryzyka – osób z osłabioną odpornością, chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Działania na rzecz osób potrzebujących będą prowadzone przy współpracy Miasta Poznań, Caritas Poznań, poznańskich harcerzy oraz innych Organizacji Pożytku Publicznego. Za koordynację działań po stronie wolontariuszy odpowiedzialne będzie Centrum Wolontariatu Caritas. 

 „Caritas zawsze daje nadzieję. Nie możemy zostawić naszych potrzebujących nawet w obliczu tego wirusa. Właśnie dlatego, zdecydowaliśmy się na koordynację tych działań przy współpracy z Miastem Poznań.  Apeluję również, aby nie zapominać o osobach potrzebujących z bliskiego sąsiedztwa. Postarajmy się włączyć w tą pomoc i otoczyć opieką oraz wsparciem osoby z naszego otoczenia, które mogą być w grupie ryzyka”. – mówi Ks. Łukasz Łukasik, zastępca Dyrektora Caritas Poznań.

Wolontariusze będą odbierać pieniądze od osób potrzebujących i za nie dokonywać zakupów, a następnie dostarczać je podopiecznym. Działania mają na celu zachowanie środków bezpieczeństwa i zadbanie o to, aby osoby chore i starsze pozostały w domu.

Osoby, które potrzebują takiej pomocy prosimy o kontakt z miejską infolinią Poznań KONTAKT pod numerem telefonu 61  646 33 44. Telefon będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 20:00.