Caritas
5 czerwca 2018

Dobra Energia Ponad Granicami

Około 52 dzieci i nauczycieli z polskich szkół na Litwie, przyjechało na warsztaty do Wielkopolski. Niesamowita energia, która pokazuje, że potrafimy jednoczyć się ponad podziałami!

To już kolejna edycja akcji, którą organizujemy we współpracy z Fundacją Enea w ramach projektu „Dobra Energia Ponad Granicami”. Nasi najmłodsi rodacy, którzy na co dzień mieszkają w Wilnie, przyjadą do Polski, aby nie tylko rozwijać się i zdobywać umiejętności, ale również poznać historię i kulturę naszego kraju.

W ramach akcji – dzieci będą brały udział w warsztatach: muzycznych, gastronomicznych, ceramicznych i historycznych. Dodatkowo zwiedzą również najciekawsze polskie zabytki, tj. w Poznaniu Stary Rynek, a na nim - Renesansowy Ratusz, Poznańskie Koziołki, Pręgierz i Domki Budnicze, Pałac Działyńskich, Poznańska Fara i dawne Kolegium Jezuickie, Zamek Królewski, jak również Muzeum Rogala, Brama Poznania. Młodzież wybierze się również w podróż do Stolicy Polski, gdzie zwiedzą m.in. Krakowskie Przedmieście: pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Plac Piłsudskiego: Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, ogród Saski, Plac Teatralny: Teatr Wielki Opera Narodowa, objazd centrum: m.in. okolice PKiN, tereny d. getto, Spacer po Parku Łazienkowskim: Belweder, Pomnik Chopina,Biały Dom, Pałac na Wodzie, Teatr na Kępie, Pałac Myśliwiecki i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dobra energia
Zdjęcie z II dnia pobytu Polaków mieszkających na Litwie, którzy uczestnicą w Dobrej Energii.


Ponadto, w ramach projektu polscy nauczyciele mieszkający na Litwie – będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach metodycznych, psychologicznych oraz z dziedziny uzależnień przeznaczonych dla nauczycieli.

W ramach wizyty dzieci wileńskie przygotują koncert pod nazwą „Polska Biało – Czerwoni”, który odbędzie się 6 czerwca o godzinie 11:00 w Śremie przy ulicy Staszica 1a.

W projekt zaangażowane są:

Katedralna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Poznaniu
SP nr 46 w Poznaniu
Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie

 

 

Ty też możesz pomóc!

Jadłodajnie dla potrzebujących
Codziennie wydajemy 1000 darmowych, ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
1352 osoby wpłaciły 142 917